Rekordowy wynik charytatywnego streamu Ekipy Fantasy

Jerzy Ciszewski - 13.12.2018
171

Rekordowy wynik charytatywnego streamu Ekipy Fantasy

Rekordowy wynik charytatywnego streamu Ekipy Fantasy!

W ostatni piątek odbyła się piąta edycja charytatywnego streamu. Pieniądze były zbierane na pomoc dla 6-letniego Mikołaja, chłopca z Radomia, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Ekipa Fantasy: Patryk „Lachu” Lach, Korneliusz „N3jxiom” Rzeźwicki, Adrian „Kamyk” Kamiński, Jakub „Jcob” Weber, Konrad „Vibe” Gdański oraz Kajetan “Koza Sport” Kaźmierski w trakcie 50 godzinnej transmisji zebrała kwotę ponad 135 479,30 tysięcy złotych.

W trakcie streamu akcję wsparło 5569 osób, co pozwoliło na przebicie zakładanej kwoty i uzbieranie ponad 135 tysięcy złotych. Gracze i sympatycy znanych youtuberów zgromadzili ponad 77% całej kwestowanej kwoty. Organizatorzy przypuszczają, że kwota uzbierana dzięki akcji jest większa i wynosi około 150 tysięcy złotych, bo w tym roku smsy od darczyńców wliczały się do ogólnej sumy, a nie do skarbonki akcji.

Transmisja trwała od 7 do 9 grudnia i zgromadziła przed monitorami komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów ponad 300 tys. unikalnych użytkowników. Średnio 12 tys. widzów śledziło zmagania youtuberów, a w momentach największej oglądalności było ich ponad 16 tysięcy. Oglądający spędzili średnio 15 minut, a łączna liczba wyświetleń wyniosła 1 600 000 odsłon.

W trakcie transmisji organizatorzy zadbali nie tylko o różnorodne atrakcje związane z grami konsolowymi, ale również nieustanną interakcję z widzami, którzy z chęcią uczestniczyli w akcji, biorąc czynny udział w streamie poprzez wpisy i komentarze – w trakcie całej transmisji wysłano ich 79 489.

Nie jestem zaskoczony, że tego rodzaju akcje cieszą się popularnością. Jako ludzie jesteśmy przecież istotami społecznym, a potrzeba pomagania innym tkwi głęboko w człowieku. Media społecznościowe nie różnią się niczym w tym temacie. Każdy pomaga tak jak ma możliwość – w przypadku youtuberów może to przybrać formę organizowania charytatywnych streamów. Zresztą najważniejszy jest efekt, a w przypadku Ekipy Fantasy jest on fenomenalny – komentuje Tobiasz Wybraniec, prezes agencji GetHero.

Akcja zakończyła się sukcesem. Zarówno widzowie jak i organizatorzy mają nadzieję, że uda się ją powtórzyć w przyszłym roku. Coraz więcej osób chce pomagać, czasami trzeba tylko wskazać konkretny cel – Ekipie Fantasy od pięciu edycji wychodzi to dobrze.

Comments

comments

171
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...