Rekordowa liczba zaangażowanych w „Sprawdź Promile” Kompanii Piwowarskiej

Informacja Prasowa - 26.09.2019
165

Rekordowa liczba zaangażowanych w „Sprawdź Promile” Kompanii Piwowarskiej

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi wiele imprez plenerowych. Mobilna strefa Kompanii Piwowarskiej – Sprawdź Promile – również zakończyła swoje tournée. Czas na podsumowania. Podczas 19. imprez strefa przyciągnęła prawie 250 tys. osób z czego ponad 100 tys. uczestników przebadało się alkomatem, a 40 tys. skorzystało z animacji z użyciem alkogogli i refleksomierza. Była to już piąta odsłona strefy.

 Strefa Sprawdź Promile przemierza tysiące kilometrów przez całą Polskę od 2015 roku i przyciąga tysiące zainteresowanych. W tym sezonie letnim, dzięki niej, kontrolę trzeźwości można było sprawdzić podczas 19 imprez plenerowych w kraju. Strefa odwiedziła m. in. Audioriver, Pol’and’Rock, Fest Festiwal, Jarocin Festiwal, Dni Morza, Urodziny Żubra, czy liczne imprezy studenckie takie jak np. Juwenalia. Sprawdź Promile to świetna okazja zdobycia wiedzy i edukowania w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu poprzez doświadczenie, a nie jedynie teorię.

 

Sprawdź Promile z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wiadomo, że wiele osób przyjeżdża na imprezy autami, na których jest alkohol. Jednak liczby 5. edycji, mówią same za siebie – o niesłabnącym zainteresowaniu strefą oraz rosnącej świadomości Polaków w kwestii odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Jest to bardzo budujące, że umiemy odpowiedzialnie bawić się, dbając o bezpieczny powrót do domu z tego typu imprez – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

 

W tym roku przypada również okrągły jubileusz rozpoczęcia swojej misji przez Sprawdź Promile. W ciągu 5 lat Kompania Piwowarska ze strefą odpowiedzialnościową uczestniczyła łącznie w 61 imprezach masowycho rozmaitym profilu i grupach odbiorców. Były to zarówno wydarzenia muzyczne, wielotysięczne biesiady piwne, pikniki lotnicze, imprezy disco polo, masowe wydarzenia studenckie i wiele innych.

 

W piątą rocznicę działalności Sprawdź Promile możemy pochwalić się tym, że podczas wydarzeń masowych z naszym udziałem, zaangażowaliśmy łącznie ok. 1 mln osób, blisko 340 tysięcy miłośników dobrej zabawy przebadało się profesjonalnym alkomatem, takim jaki jest wykorzystywany w policji. Ponad 100 tys. animacji z wykorzystaniem alkogogli i refleksomierza przyczyniło się do zwiększenia świadomości związanej z postrzeganiem rzeczywistości i zaburzeniami reakcji, jakie pojawiają się po spożyciu alkoholu. Co ciekawe… bez konieczności wypicia nawet kropli napoju z procentami. Również nasza nowa aplikacja mobilna Sprawdź Promile cieszyła się powodzeniemuzupełnia Małgorzata Walędzińska-Półtorak.

 

 

Poza strefą i bezpłatną aplikacją Sprawdź Promile, która jest dostępna dla dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych i pozwala oszacować ilość promili alkoholu we krwi, Kompania Piwowarska prowadzi też serwis abcalkoholu.pl, dzięki któremu można uzupełnić wiedzę na temat alkoholu i jego wpływu na ludzki organizm i zachowania.

Sprawdź Promile to program Kompanii Piwowarskiej, którego założeniem jest propagowanie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu – który wpisuje się w 1 z 13 celów zrównoważonego rozwoju ONZ, realizowanych przez Kompanię Piwowarską.

Comments

comments

165
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...