Przewodniczący KRRiT uchylił karę nałożoną na TVN

Redakcja PR - 11.01.2018
210

Przewodniczący KRRiT uchylił karę nałożoną na TVN

Prezes Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zniósł karę nałożoną na TVN w wysokości prawie 1,5 miliona złotych. Powodem jej nałożenia było  relacjonowanie w TVN24 protestów w Sejmie i przed Sejmem z grudnia zeszłego roku podczas kryzysu parlamentarnego.

KRRiT wydała oświadczenie, w którym napisano:

Po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej oraz dodatkowych analizach i argumentach przedstawionych przez zainteresowaną stronę. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji postanowił uchylić decyzję Nr 5/DPz/2017 z dnia 11 grudnia 2017 r.

Prezes Witold Kołodziejski zapowiedział stworzenie Okrągłego Stołu Medialnego przy KRRiT z udziałem środowisk dziennikarskich, naukowych, ale przede wszystkim z aktywnym uczestnictwem nadawców.

Wolność słowa oznacza odpowiedzialność za nie i dlatego tak pilna staje się potrzeba wspólnego wypracowania form samoregulacyjnych w mediach. – Napisał Kołodziejski.

O anulowaniu kary dla TVN mówiło się już w grudniu, zaraz po tym, jak Departament Stanów USA wyraził zaniepokojenie w związku z karą, jaką nałożyła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na stację TVN24. Jak podał portal Wirtualna Polska, władze Prawa i Sprawiedliwości nie były zadowolone z kary, jaką na TVN nałożyła KRRiT.

Wszystko za sprawą planów, jakie nowy premier, Mateusz Morawiecki ma wobec Stanów Zjednoczonych. Prezes Rady ministrów zapowiedział zacieśnianie współpracy z USA. Pokrzyżować jego działania może KRRiT. Kara nałożona przez nią może zaowocować pogorszeniem się stosunków na linii Warszawa-Waszyngton.

Zobacz też: USA wyraziło zaniepokojenie ukaraniem TVN24 przez KRRiTKara dla TVN nałożona na KRRiT może być anulowana?

Comments

comments

210
Komentarze
Sonda

Czy nagrody branżowe przynoszą agencjom PR, oprócz prestiżu, korzyści biznesowe??

Loading ... Loading ...