Przewodniczący KRRiT uchylił karę nałożoną na TVN

Redakcja PR - 11.01.2018
227

Przewodniczący KRRiT uchylił karę nałożoną na TVN

Prezes Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zniósł karę nałożoną na TVN w wysokości prawie 1,5 miliona złotych. Powodem jej nałożenia było  relacjonowanie w TVN24 protestów w Sejmie i przed Sejmem z grudnia zeszłego roku podczas kryzysu parlamentarnego.

KRRiT wydała oświadczenie, w którym napisano:

Po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej oraz dodatkowych analizach i argumentach przedstawionych przez zainteresowaną stronę. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji postanowił uchylić decyzję Nr 5/DPz/2017 z dnia 11 grudnia 2017 r.

Prezes Witold Kołodziejski zapowiedział stworzenie Okrągłego Stołu Medialnego przy KRRiT z udziałem środowisk dziennikarskich, naukowych, ale przede wszystkim z aktywnym uczestnictwem nadawców.

Wolność słowa oznacza odpowiedzialność za nie i dlatego tak pilna staje się potrzeba wspólnego wypracowania form samoregulacyjnych w mediach. – Napisał Kołodziejski.

O anulowaniu kary dla TVN mówiło się już w grudniu, zaraz po tym, jak Departament Stanów USA wyraził zaniepokojenie w związku z karą, jaką nałożyła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na stację TVN24. Jak podał portal Wirtualna Polska, władze Prawa i Sprawiedliwości nie były zadowolone z kary, jaką na TVN nałożyła KRRiT.

Wszystko za sprawą planów, jakie nowy premier, Mateusz Morawiecki ma wobec Stanów Zjednoczonych. Prezes Rady ministrów zapowiedział zacieśnianie współpracy z USA. Pokrzyżować jego działania może KRRiT. Kara nałożona przez nią może zaowocować pogorszeniem się stosunków na linii Warszawa-Waszyngton.

Zobacz też: USA wyraziło zaniepokojenie ukaraniem TVN24 przez KRRiTKara dla TVN nałożona na KRRiT może być anulowana?

Comments

comments

227
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...