Przegląd Sportowy i Onet #GotowiNaEURO

Informacja Prasowa - 09.06.2016
162

Osiem ekskluzywnych wydawnictw, mistrzowska drużyna ekspertów i dziennikarzy, dystrybucja oficjalnych gadżetów na EURO!

Segment sportowy Grupy Onet-RAS Polska przygotował bardzo szeroką ofertę w związku z rozpoczynającymi się jutro Mistrzostwami Europy EURO 2016.

W dniu startu Mistrzostw wraz z „Przeglądem Sportowym” dystrybuowany będzie Skarb Kibica – bogato ilustrowany niezbędnik każdego fana futbolu. Na 160 stronach, nie licząc okładek, czytelnicy znajdą pogłębione kadry wszystkich zespołów, rozkładówkę z terminarzem, sylwetki sędziów oraz areny turnieju rozgrywanego we Francji. – Tegoroczny Skarb to podstawa dla każdego kibica, ale i gratka dla kolekcjonerów. Wyróżnia go między innymi złota czcionka na okładce. Mamy nadzieję, że będzie to dobry omen przed występem Biało-Czerwonych – mówiRafał Romaniuk, p.o. dyrektora zarządzającego segmentem sportowym Grupy Onet-RAS Polska.

Ponadto w Skarbie znaleźć będzie można między innymi szczegółowe sylwetki i statystyki wszystkich reprezentantów Polski powołanych na EURO 2016 oraz wywiad z byłym mistrzem świata i Europy, Lotharem Matthaeusem. A już następnego dnia – w sobotę, 11 czerwca – do Przeglądu Sportowego dołączona zostanie specjalna zawieszka kibica z napisem „Nie wchodzić, trwa mecz”.

Pełny zestaw dla każdego kibica

Skarb_Kibica_okladka

Warto przypomnieć, że Skarb Kibica to flagowe, ale jedno z kilku wydawnictw drukowanych Grupy przed EURO. Nakładem Bilblioteki Przeglądu Sportowego ukazały się do tej pory książki „Nawałka. Droga do perfekcji” (aut. Łukasz Olkowicz), „Lewy. Jak został królem” (aut. Łukasz Olkowicz, Piotr Wołosik), „Biało-czerwoni na talerzu” (aut. Tomasz Leśniak, kucharz reprezentacji Polski) oraz album „W kadrze” (aut. Izabela Koprowiak, Tomasz Włodarczyk). Segment sportowy Grupy Onet-RAS Polska przygotował także wydawnictwa specjalne „EURO-historia” o historii Mistrzostw Europy oraz „EUROmisja”, a także pozyskał i dystrybuuje na licencji UEFA „Oficjalny Przewodnik EURO 2016”. – Dodatkowo zaangażowaliśmy się w dystrybucję oficjalnych gadżetów reprezentacji Polski, które cieszą się popularnością przed EURO – komentuje Rafał Romaniuk. Książki, wydawnictwa specjalne oraz gadżety można kupować w nowo uruchomionym serwisie ksiegarnia.przegladsportowy.pl.

Mocny skład we Francji

Na miejscu we Francji turniej relacjonować będą trzy ekipy reporterskie. W La Baule, gdzie stacjonować będzie polska kadra, są już członkowie mistrzowskiej drużyny Przeglądu Sportowego i Onetu. – W ślad za naszymi reprezentantami podąża naprawdę silny skład z kapitanem Sebastianem Milą na czele – mówi Michał Pol, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego i serwisów sportowych Grupy Onet-RAS Polska. Ekipę dziennikarską w La Baule tworzą Robert Błoński, Marcin Gazda, Łukasz Olkowicz, Przemysław Rudzki, Tomasz Włodarczyk, a także operatorzy Bartosz Buk i Mateusz Łaniewski.

W skład drużyny reporterskiej podczas EURO 2016 wchodzą także dziennikarze Onetu – Przemysław Langier i Marcin Wyrwał, znany z przygotowywania materiałów ze wschodu, m.in. podczas kryzysu na Ukrainie. – Zadaniem Marcina będzie pokazanie Mistrzostw od innej, nie do końca sportowej strony. Mimo obaw o bezpieczeństwo EURO mamy oczywiście nadzieję, że nie będzie mu dane korzystać ze swoich frontowych doświadczeń – mówi Łukasz Widuliński, dyrektor wydawniczy sportowych produktów online w Grupie Onet-RAS Polska. Dziennikarzom towarzyszyć będzie operator Robert Wróblewski.

Selekcjoner i reprezentanci

Na łamach Przeglądu Sportowego i w serwisach sportowych Grupy Mistrzostwa relacjonować będą znani eksperci – były selekcjoner i reprezentanci Polski. Stronę taktyczną EURO zanalizuje Andrzej Strejlau, a występy Polaków i innych drużyn będą ponadto oceniać Tomasz Frankowski i Andrzej Iwan. Gratką dla kibiców będzie „pojedynek komentatorów” pomiędzy Mateuszem Borkiem (Polsat) a Dariuszem Szpakowskim (Telewizja Polska).

„Euro- Misja 2016” codziennie w Onecie

Ze studia w Warszawie kontynuowany będzie popularny format Euro – Misja 2016, prowadzony przez Michała Pola. Jego stałymi gośćmi będą Dariusz Dziekanowski i Maciej Szczęsny. – Codziennie od 9.00 zapraszam na stronę główną Onet.pl, gdzie będzie można zaczerpnąć informacji z pierwszej ręki, bowiem będziemy łączyć się z naszym mobilnym studiem we Francji i Sebastianem Milą, który kadrę Nawałki zna jak mało kto. Wraz z naszymi reporterami będzie on komentował spotkania tuż po meczu i kiedy tylko gruchnie jakiś news… – zapowiada Michał Pol. Ponadto przy meczu otwarcia, meczach reprezentacji Polski oraz finale transmitowane będą specjalne studia przed i pomeczowe, również wzbogacone o łączenia z Francją. Wszystkie wiadomości dotyczące EURO będzie można znaleźć w serwisach dedykowanych na eurosport.onet.pl i przegladsportowy.pl.

W wyniku współpracy z Grupą Cyfrowego Polsatu użytkownicy portalu Onet.pl i serwisu przegladsportowy.pl otrzymają poprzez player Ipli i polsatsport.pl bezpłatny dostęp do bramek i skrótów spotkań oraz wyjątkowych materiałów wideo związanych z EURO 2016, przygotowywanych przez stacje sportowe Telewizji Polsat.

EURO również w social media

Akcentów Mistrzostw Europy nie zabraknie oczywiście w kanałach społecznościowych Grupy Onet-RAS Polska. Sporą atrakcją dla kibiców będzie z pewnością „przejęcie” redakcyjnego kanału Przeglądu Sportowego na Snapchacie przez… Sebastiana Milę i Tomasza Włodarczyka. Ponadto na fan stronach Onet Sport i Przegląd Sportowy na Facebooku można znaleźć już w tej chwili nagrania wideo oraz transmisje na żywo prosto z Francji. Mistrzostwa od kuchni śledzić będzie można także na osobistych kontach dziennikarzy na Twitterze.

Mistrzowska_Drużyna_PS-Onet

Comments

comments

162
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...