Płace w 2017 roku wzrosną o 5% – podaje agencja eNewsroom

Informacja Prasowa - 23.02.2017
93

Płace w 2017 roku wzrosną o 5% - podaje agencja eNewsroom

Sytuacja na polskim rynku pracy jest niejednoznaczna. Mamy do czynienia z najniższymi poziomami bezrobocia od 25 lat – rejestrowany wskaźnik wynosi tylko 8%. Mimo, iż spadki w 2016 roku wyniosły niemal 1,5 pkt. procentowego, to 7 z 16 województw odnotowało dwucyfrową stopę bezrobocia. Dynamiczna poprawa na rynku pracy nie jest więc widoczna w całym kraju. W Polsce zatrudnienie rośnie, ale dużo wolniej niż zakładano – przy tak spadającym bezrobociu.

Wiele osób, które są wykreślane ze statystyk Urzędu Pracy lub przestają występować w ewidencjach stopy bezrobocia, znikają z rynku pracy w wyniku działań demograficznych – powiedział agencji eNewsroom.pl Andrzej Kubisiak, szef biura prasowego Work Service

Rok 2017 będzie pierwszym odczuwalnym rokiem starzenia się polskiego społeczeństwa. Z prognoz ZUS wynika, że na emeryturę w tym roku może przejść ponad 0,5 mln pracowników. Polski rynek pracy kurczy się w bardzo szybkim tempie, a liczba osób w wieku produkcyjnym stale maleje. Powstała wyrwa w dużej mierze odpowiada za spadki bezrobocia. Wszystko wskazuje na to, że rok 2017 będzie rokiem rywalizacji o pracowników. Większa konkurencja wynika z mniejszej ilości zasobów ludzkich na rynku pracy – co przełoży się na uposażenia i warunki zatrudnienia. Spodziewamy się, że płace w tym roku wzrosną średnio o ok. 5% w całej gospodarce – dodał Kubisiak.

Serwis eNewsroom.pl jest oficjalnym partnerem publicrelations.pl, wspierając portal w dostarczaniu wysoko jakościowych treści i merytorycznych treści. 

Pełny materiał wideo można obejrzeć na stronie [Źródło]

 

Comments

comments

93
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...