Paula Skalnicka nową szefową redakcji lokalnych „Wyborczej”    

Informacja Prasowa - 04.01.2024
161

 Paula Skalnicka jest związana z „Wyborczą” od 1997 r. awansowała na szefową redakcji lokalnych Wyborczej

Od 1 stycznia 2024 r. nową szefową redakcji lokalnych „Wyborczej” jest Paula Skalnicka. Zastąpiła Mikołaja Chrzana, który został powołany do zarządu nowo utworzonej spółki Wyborcza Sp. z o. o.    

  Paula Skalnicka to świetna i doświadczona redaktorka i menedżerka. Ta nominacja to dobra wiadomość nie tylko dla redakcji lokalnych, ale dla całej „Wyborczej” – mówi Roman Imielski, I zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej”.    

 Paula Skalnicka jest związana z „Wyborczą” od 1997 r. Zaczynała jako stażystka w redakcji szczecińskiej, pisała m.in. dla dodatku budowlanego „Gazeta Dom”. Następnie zajmowała się tematami związanymi z systemem ochrony zdrowia, sprawami społecznymi, kryminalnymi, samorządem i polityką. W 2005 r. została zastępczynią redaktora naczelnego, a w 2012 r. redaktorką naczelną szczecińskiego oddziału „Gazety Wyborczej”. Od 2019 r. kieruje poznańską redakcją „Wyborczej”. Współtworzyła i koordynowała wiele akcji redakcji lokalnych „Wyborczej” takich jak “Supermiasta”, “Szukamy Złotych Gwiazd” czy “Miasto na Jedną Noc”.    

Paula Skalnicka świetnie rozumie wyzwania, przed którymi stoimy. Cyfryzacja mediów sprawia, że „Wyborcza” się zmienia i nadal będzie się zmieniała, natomiast lokalność pozostaje ważnym elementem naszego DNA – podkreśla Mikołaj Chrzan, który kierował redakcjami lokalnymi „Wyborczej” od lipca 2018 r.    

 Na obecnym etapie Paula Skalnicka będzie też w dalszym ciągu kierować poznańską redakcją „Wyborczej”.   

04.01.2024 Warszawa . Paula Skalnicka , red nacz poznanskiej Gazety Wyborczej .
Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Comments

comments

161
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...