Omnicom wprowadza system dobierający wideo na YouTube, aby reklamy klientów były wyświetlane na odpowiednich kanałach

Redakcja PR - 03.04.2017
259

Nowy system weryfikujący treści wideo Omnicom to odpowiedź na zamieszczanie reklam klientów na kanałach z kontrowersyjną treścią

Omnicom opracował specjalny program bezpieczeństwa dobierający treści wideo na YouTube, który ma uspokoić klientów, którzy zdecydowali się wstrzymać emisję reklam ze względu na placement ich marek na kanałach z kontrowersyjnymi treściami.

Omnicom poinformował, że ich system jest w stanie codziennie analizować setki tysięcy filmów wideo i zadbać o to, aby reklamy pojawiały się w odpowiednim miejscu. Algorytm, a w niektórych przypadkach użytkownicy przeglądający zawartość YouTube oceniają treść kanałów, a następnie wpisują je na „białą listę”. Grupa Omnicom udostępni również więcej danych firmom zamieszczającym treści reklamowe na YouTube.

Jon Anselmo, chief digital officer Omnicom zapewnia, że system będzie skutecznie dobierał kanały YouTube, a dzięki wykorzystaniu AI platforma będzie stale się uczyła i była co raz bardziej precyzyjna w swoim działaniu.

Czytaj więcej:

Reklamodawcy stawiają Google ultimatum: zmieniacie się albo odchodzimy

Cios dla Google i YouTube’a. Havas zawiesza wszystkie reklamy emitowane w brytyjskich wersjach stron

Comments

comments

259
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...