Nowa struktura działu PR w CIECH

Informacja Prasowa - 11.08.2023
93

CIEH, dział PR - M. Kuk dyrektorem PR Grupy, Ż. Przybylska rzeczniczką prasową, zespół wzmacniają A. Krupa i K. Skubiszewska

Grupa CIECH rozwija dział PR. Mirosław Kuk, dotychczasowy rzecznik prasowy CIECH, awansował na stanowisko Dyrektora PR całej grupy, a Żaneta Przybylska została jej rzeczniczką prasową. Zespół wzmacniają Katarzyna Skubiszewska oraz Aleksandra Krupa.

W nowej strukturze działu PR Mirosław Kuk jako PR Group Director odpowiada za realizację projektów komunikacyjnych wynikających bezpośrednio ze strategii grupy, oraz za koordynację działań sponsoringowych. Żaneta Przybylska oraz Katarzyna Skubiszewska sprawują pieczę nad wszystkimi aspektami związanymi z media relations i social media. Aleksandra Krupa będzie odpowiedzialna za działania z obszaru sponsoringu i wsparcia spółek Grupy w komunikacji z lokalnymi społecznościami, jest odpowiedzialna również za tłumaczenia contentu. Zespół PR odpowiada za komunikację zewnętrzną zarówno spółki CIECH S.A., jak spółek Grupy, w tym także niemieckich.

Mirosław Kuk

PR Group director w CIECH. Mirosław Kuk przez objęciem tej funkcji od 2016 do czerwca br. był rzecznikiem prasowym Grupy. Wcześniej, od czerwca do października 2016 roku, był p.o. dyrektora biura prasowego w banku Citi Handlowym, zaś od 2013 roku, pracował w PKP Cargo jako dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy, odpowiadał też uprzednio za wizerunek korporacyjny Grupy PKP w mediach. W latach 2010-2012 był zastępcą rzecznika prasowego w Pekao SA. Wcześniej był dziennikarzem m.in. Dziennika Gazety Prawnej, w której zajmował się sektorem bankowości i finansów, Rzeczpospolitej oraz agencji PAP Biznes i ISB. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Żaneta Przybylska

Rzeczniczka prasowa i kierowniczka PR w CIECH, jest również wiceprezeską Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. Wcześniej, od stycznia 2022 roku pracowała w CIECH jako specjalistka PR a w latach 2017-2021 była starszą specjalistką ds. współpracy z mediami w Muzeum POLIN. W przeszłości odpowiadała również za rozwój kanałów mediów społecznościowych partii politycznej Nowoczesna. Pracowała również w biurze public relations z rzecznikiem Poczty Polskiej, była także dziennikarką redakcji telewizyjnych, prasowych i radiowych. Jako trenerka wizerunku w mediach tradycyjnych i online współpracowała ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet, Fundacją Szkoła Liderów Politycznych, Fundacją im. Lesława A. Pagi. Jest absolwentką europeistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, zarządzania marką w Szkole Głównej Handlowej i nauk politycznych Sciences Po w Strasbourgu.

Lukasz Kaminski luckas.kaminski@gmail.com +48 509 241 665

Katarzyna Skubiszewska

Specjalistka PR w CIECH. Przed objęciem tej funkcji była zatrudniona na stanowisku specjalistki, a kolejno – głównej specjalistki w Pionie Projektów i Komunikacji w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego. Odpowiadała m.in. za opracowywanie różnorodnych publikacji, a także za utrzymywanie kontaktów z mediami i Key Opinion Leaderami. Wcześniej, przez wiele lat, pracowała w dziale marketingu w międzynarodowej firmie produkującej wyroby medyczne. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, na kierunku politologia, specjalność: polityka społeczna. Posiada doświadczenie w komunikacji, PR, PA, custom publishing, także w pracy w organizacjach pozarządowych. Współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami, działającymi na rzecz mieszkańców.

Aleksandra Krupa

Specjalistka ds. sponsoringu i komunikacji społecznej w dziale PR CIECH. Jest studentką II roku studiów magisterskich na kierunku International Business w Szkole Głównej Handlowej. Aleksandra Krupa to absolwentka drugiej edycji programu stażowego CIECH Starter w 2022 roku, kontynuuje obecnie pracę w Grupie. Na studiach działa również społecznie w uczelnianym oddziale Zrzeszenia Studentów Polskich, odpowiadając za m.in. partnerstwa sponsoringowe i strategię marketingową jednego z projektów w ramach Zrzeszenia. Prowadzi również kursy z języka angielskiego.

 

Comments

comments

93
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...