Nominacje World Press Photo 2018

Redakcja PR - 13.04.2018
48

Nominacje World Press Photo 2018

Konkurs World Press Photo już od ponad 60 lat nagradza najlepsze fotografie z całego świata. Możemy już śmiało potwierdzić nazwiska nominowanych fotografów.

W tym roku inauguracja konkursu World Press Photo będzie wyglądała trochę inaczej niż w ubiegłych latach. Po raz pierwszy najpierw mamy okazję poznać nazwiska nominowanych fotografów, po czym na finałowej gali zostanie ogłoszone, kto został laureatem określonych kategorii oraz zdjęcie, którego autora otrzyma tytuł zdjęcia roku.

W tym roku w konkursie zaprezentowano ponad 73 tys. zdjęć zrobionych przez 4,5 tys. fotografów ze 125 krajów. Była to rekordowa liczba zgłoszeń, jednak jury zdecydowało się na nominacje dla 42 fotografów z 22 krajów. W gronie wyróżnionych było 15 laureatów z poprzednich edycji konkursu World Press Photo.

Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone 14 kwietnia podczas World Press Photo Festival w Amsterdamie. Główną nagrodą w konkursie jest 10 tys. oraz sprzęt marki Canon.

Zdjęcia można zobaczyć na stronie: https://www.worldpressphoto.org/collection/photo/2018/world-press-photo-year/ronaldo-schemidt

Comments

comments

48
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...