Niepodległościowy weekend w Radiu Złote Przeboje

Redakcja PR - 09.11.2018
251

Stacja zaprasza na weekendowe audycje specjalne

W najbliższy, przedłużony weekend – 10-12 listopada br. Radio Złote Przeboje wspólnie ze słuchaczami będzie świętować 100-lecie niepodległości Polski. Na antenie stacji pojawią się programy z cyklu „Fajnie, że jesteś, Polsko!” – a w nich rozmowy z jedynym polskim kosmonautą Mirosławem Hermaszewskim oraz prezydentem Lechem Wałęsą. Radio Złote Przeboje zaprosi też słuchaczy na weekendowe audycje specjalne, których wspólnym mianownikiem jest Polska.

Radio Złote Przeboje rozpoczęło obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości już 3 tygodnie temu – serią specjalnych, sobotnich audycji pod tytułem „Fajnie, że jesteś, Polsko!”. W każdym programie Piotr Jaworski rozmawiał z ciekawymi postaciami i odwiedzał miejsca, które na przestrzeni lat stały się dla Polski bardzo ważne. Był m.in. w Gdyni i zwiedzał Dar Pomorza, porozmawiał też z profesorem Andrzejem Bochenkiem, który razem z profesorem Religą prowadził pierwsze operacje przeszczepu serca.
W najbliższą sobotę, 10 listopada br. w Radiu Złote Przeboje będzie można usłyszeć rozmowę Piotra Jaworskiego z jedynym polskim kosmonautą Mirosławem Hermaszewskim. Zwieńczeniem serii audycji będzie z kolei niedzielne spotkanie z prezydentem Lechem Wałęsą. Ostatnie odcinki cyklu „Fajnie, że jesteś, Polsko!” – na antenie już w sobotę i niedzielę, od 14:00 do 18:00.

W Święto Niepodległości o godz. 12.00 na antenie Radia Złote Przeboje będzie można usłyszeć polski hymn – stacja włączyła się bowiem w ogólnokrajową akcję „Niepodległa do hymnu”.
Przez cały ten dzień rozgłośnia będzie nadawać też wypowiedzi gwiazd ze świata kultury i muzyki, które opowiedzą o tym, czym dla nich jest Polska. Będą to m.in. Rafał Rutkowski, Agata Młynarska, Urszula, Andrzej Piaseczny i Krzysztof Cugowski.

Oprócz tego Radio Złote Przeboje przygotowało dla słuchaczy audycje specjalne.
W niedzielę, 11 listopada od 10:00 do 14:00 Jerzy Telesiński zaprosi wszystkich na program „Nasi tu byli”, w którym opowie o polskich wynalazcach, znanych często lepiej na świecie niż w Polsce.
Po 18:00 w studiu Radia Złote Przeboje pojawią się Urszula i Krzysztof Cugowski, którzy specjalnie dla słuchaczy Radia Złote Przeboje wykonają piosenkę „Dmuchawce, latawce, wiatr” i „Sen o dolinie” przy akompaniamencie pianina, w aranżacji Kuby Mędrzyckiego.

W poniedziałek, 12 listopada w godz. 10:00-14:00 nadawana będzie audycja „Lista przebojów – polskie notowanie”. Tomasz Florkiewicz wraz ze słuchaczami wybierze w niej najbardziej polskie z polskich potrawy, samochody, filmy, imiona i… prezenty.
Również w poniedziałek, od 14:00 do 18:00 Jerzy Telesiński zaprosi na audycję „Made In Poland”. Będzie w niej można usłyszeć m.in. co dziwi i zaskakuje cudzoziemców w Polsce i Polakach.

Specjalne audycje Radia Złote Przeboje przygotowane na niepodległościowy weekend wspiera autopromocja na antenie i stronie internetowej stacji.

Comments

comments

251
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...