Money.pl rozbudowuje redakcję i stawia na treści premium

Informacja Prasowa - 04.04.2024
246

Redakcja money.pl wdraża nową strategię rozwoju serwisu

Niebawem pojawi się w nim więcej treści premium, zarówno w formie tekstów, jak i materiałów wideo. Od maja do zespołu dołączą Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, w czerwcu pracę rozpocznie Grzegorz Siemionczyk.

Kategoria biznes i finanse to ważny obszar w Wirtualnej Polsce. Kolejnym krokiem do jego wzmocnienia będzie wydzielenie specjalnej sekcji treści premium na stronie money.pl. Po sukcesie kanału „Biznes Klasa”, który ma już ponad 50 tysięcy subskrybentów i 5 milionów wyświetleń na YouTube, redakcja przygotowuje nowe formaty i eksperckie raporty dotyczące gospodarki. To wszystko, aby zbudować najmocniejszą redakcję biznesową w polskim internecie.

Użytkownik szuka pełnych, rzetelnych informacji z wiarygodnych źródeł. W dobie fake newsów
i dezinformacji takie treści są na wagę złota. Wiemy to na przykładzie WP Magazynu, który jest miejscem najbardziej angażujących materiałów dziennikarskich. Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, tworząc jeszcze więcej jakościowych materiałów, również biznesowych
mówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny Wirtualnej Polski.

 Od maja zespół money.pl wzmocnią Grzegorz Osiecki i Tomasz Żółciak, przychodzący z Dziennika Gazety Prawnej. W czerwcu pracę rozpocznie Grzegorz Siemionczyk, przychodzący
z Rzeczpospolitej.

Mam na pokładzie świetną ekipę, zbudowaną z najlepszych dziennikarzy w Polsce. Tworzymy wyspecjalizowany zespół, nie tylko w tematach makroekonomicznych – nie boimy się poruszać trudnych tematów, przygotowując opiniotwórcze materiały śledcze na styku gospodarki z polityką. Cieszę się, że dołączają do nas kolejni dziennikarze, z tak solidnym warsztatemkomentuje Łukasz Kijek, szef obszaru biznes i finanse w Wirtualnej Polsce.

Grzegorz Osiecki to dziennikarz i publicysta piszący o kwestiach politycznych, ekonomicznych
i społecznych. W latach 2009-2024 w Dzienniku Gazecie Prawnej. Pracę w mediach zaczynał w latach dziewięćdziesiątych w radiowej „Trójce”, gdzie był reporterem i wydawcą. W podobnej roli pracował później w Informacyjnej Agencji Radiowej i telewizyjnej Panoramie. Laureat Grand Press Economy w 2019 roku, nominowany do Grand Press w kategorii news w 2018. Prowadził także warsztaty z dziennikarstwa prasowego dla studentów dziennikarstwa SWPS. Współautor podcastu „Z drugiej strony”. Absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Innowacyjna Gospodarka na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Tomasz Żółciak, dziennikarz i publicysta zajmujący się tematami gospodarczymi, samorządowymi
i politycznymi. Poprzednio zawiązany z Dziennikiem Gazetą Prawną od 2010 roku. Współautor podcastu „Z drugiej strony”. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz Centrum Europejskiego UW.

Grzegorz Siemionczyk, dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce makroekonomicznej. Do czerwca związany z Rzeczpospolitą i Parkietem. Laureat Nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka. W 2020 r. otrzymał Grand Press Economy. Kilkukrotnie nagradzany w konkursie NBP im. Władysława Grabskiego. Karierę dziennikarską rozpoczynał w 2007 r. w dziale zagranicznym Polskiej Agencji Prasowej. Pomysłodawca i prowadzący Panelu Ekonomistów Rzeczpospolitej, prowadzący program „Prosto z Parkietu” w Parkiet TV. Absolwent ekonomii w Szkole Głównej Handlowej, studiował też filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

Każdego dnia money.pl dociera do niemal 1,5 mln Polek i Polaków. W lutym serwis był liderem w kategorii biznes i finanse, według badania Mediapanel miał ponad 10 mln użytkowników. Przybliża i wyjaśnia najważniejsze zjawiska w gospodarce i biznesie, ułatwia poruszanie się po świecie finansów i prawa, informuje o najważniejszych wydarzeniach z kraju i ze świata, a także dostarcza notowania giełdowe, kursów walut i wskaźniki gospodarcze.

Comments

comments

246
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...