Minister i Jan Błachowicz z weteranami w Łasku

Redakcja PR - 19.10.2018
282

6. edycja Projektu Wojownik

– W Łasku spotykamy się z prawdziwymi twardzielami. Ludźmi, którzy pokonują codzienne przeciwności i wyzwania – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas spotkania z uczestnikami „Projektu Wojownik„. 6. edycja projektu odbyła się w środę w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego (32BLT) w Łasku.

Celem „Projektu Wojownik” jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju. Inicjatywa ma także zainteresować żołnierzy sportami walki. -Wspólne treningi dają poczucie zaangażowania i pewności. Rozwijają nie tylko umiejętności fizyczne, ale także siłę charakteru. Budują odporność psychiczną – mówił podczas spotkania z trenującymi żołnierzami i weteranami szef MON.

 

 

– Projekt wojownik stał się marką. To jest wielka sprawa. Gratuluję zaangażowania i stawania przed wyzwaniami oraz osiągania celów. Cieszę się, że w projekt zaangażowani są weterani i żołnierze Wojska Polskiego – powiedział szef MON. W zajęciach uczestniczyło kilkudziesięciu weteranów misji poza granicami kraju oraz instruktorzy sportów walki z jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RP.

Zajęcia z mieszanych sztuk walki z weteranami poprowadził Jan Błachowicz – gwiazda światowego MMA, zawodnik największej federacji na świecie UFC. -Wszyscy jesteśmy wojownikami, choć walczymy na różnych polach walki, ale nadajemy na tych samych falach. Dlatego świetnie się rozumiemy– przyznał prowadzący zajęcia. Zdradził kilka swoich „tajnych” technik i opowiadał o najbliższych sportowych wyzwaniach. Na koniec bardzo chętnie pozował do zdjęć z żołnierzami.

W 6 edycji projektu uczestnicy po raz pierwszy spotkali się z najlepszym polskim sędzią MMA Piotrem Michalakiem, który sędziuje walki w organizacjach KSW, FEN czy UFC. Żołnierze mogli poznać tajniki sędziowania i przyznawania punktów za walkę. Nowością były także zajęcia z jogi, które poprowadziła Marta Michalska. Psychoprofilaktyk z 32BLT Ewelina Więcaszek-Kossakowska opowiedziała o psychologicznych aspektach sportu jako doskonałego narzędzia radzenia sobie ze stresem. Natomiast Marcin Banachowski przedstawił podstawy planowania diety dla trenujących sporty walki.

Drugi dzień zajęć to już techniczne aspekty walki w parterze z wykorzystaniem brazylijskiego jiu-jitsu poprowadzone przez st. szer. Dominika Chmiela. Oprócz tego, że jest żołnierzem 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego to również zawodnikiem MMA. -Ogromnie się cieszę, że mogłem zakończyć nasze zmagania z projektem wojownik w Łasku. Nigdy nie byłem na misji ale chociaż w taki sposób mogę poznać i wspierać tych co byli- podsumował st. szer. Chmiel.

Tekst: CO MON, płk Szczepan GŁUSZCZAK
Zdjęcia: Arkadiusz BLOMKA

Comments

comments

282
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...