Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny w sercu Krakowa

Informacja Prasowa - 29.09.2021
200

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny w sercu Krakowa

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny w sercu Krakowa

2 dni spotkań, 30 prelegentów z całego świata, wystąpienia, dyskusje, warsztaty, pokazy artystyczne i wiele innych aktywności czeka na uczestników Carbon Footprint Summit 2021, który startuje 8 października w Hali Cracovia. To już druga edycja krakowskiego szczytu klimatycznego, którego celem jest integracja środowisk nauki, technologii, aktywizmu i biznesu dla wspólnego działania na rzecz klimatu.

Głównym punktem programu Carbon Footprint Summit będzie Międzynarodowa Konferencja, w której wezmą udział naukowcy, eksperci, aktywiści oraz przedstawiciele zrównoważonego biznesu. Wśród mówców wystąpią m.in. naukowcy zajmujących się zmianami klimatu: prof. Tim Flannery (znany na całym świecie australijski badacz przyrody), prof. Joanna Kulczycka (AGH UST, PAN, ceniona w UE i ONZ ekspertka w zakresie Gospodarki Obiegu Zamkniętego), dr Jakub Małecki (UAM, glacjolog badający procesy jakie zachodzą na lodowcach w wyniku zmian klimatycznych).

W wydarzeniu będa uczestniczyć także przedstawiciele organizacji społecznych i aktywiści, m.in. Juan Pablo Solis (Fair Trade International), Gingger Shankar (producentka filmowa, autorka multimedialnego projektu „Himalaya Song” na temat zmian klimatycznych). Nie zabraknie też przedstawicieli biznesu zaangażowanego społecznie, m.in. Martyny Zastawnej (pionierki Zero Waste w Europie, założycielki marki WoshWosh), dr. Olgi Malinkiewicz (wynalazczyni perowskitowych ogniw słonecznych, Saule Technologies), Dawida Zielińskiego (Prezesa Columbus Energy).

Oprócz prelekcji, paneli dyskusyjnych i przestrzeni targowej, dla uczestników przygotowano  wiele aktywności, takich jak: warsztaty dotyczące ochrony klimatu, zajęcia z upcyclingu, wymianę roślin, odzieży i wiele innych. Z myślą o najmłodszych uczestnikach organizatorzy przygotowali specjalną strefę, w której rodziny będą mogły aktywnie spędzić czas, edukując się o zmianach klimatu.

Ważną częścią wydarzenia będzie finałowy koncert “There is no Planet B: music calls to action”, który odbędzie 9 października w klubie Forty Kleparz. Na jednej scenie wystąpi ponad 70 artystów muzyków, instrumentalistów, wokalistów i tancerzy, którzy zaprezentują znane utwory muzyki rozrywkowej w aranżacji symfonicznej. Gośćmi specjalnymi koncertu będą Fisz Emade i Misia Furtak. Podczas wydarzenia odbędzie się premiera Zielonej Partytury, czyli apelu twórców i wykonawców branży artystycznej do podjęcia działań na rzecz klimatu.

Ubiegłoroczna I edycja Carbon Footprint Summit zgromadziła 500 uczestników na żywo i 1500 online. W tym roku organizatorzy spodziewają się łącznie ok 3000 uczestników.

W wydarzeniu można uczestniczyć stacjonarnie oraz online. Bezpłatne wejściówki oraz bilety na część konferencyjną można nabyć na stronie: https://carbonfootprintsummit.com/rejestracja/.

Organizatorem Szczytu jest krakowska Fundacja Carbon Footprint. Partnerami wydarzenia są organizacje, instytucje oraz firmy czynnie zaangażowane w działalność na rzecz ochrony klimatu i redukcji śladu węglowego.

Comments

comments

200
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...