Mark Zuckerberg o wirtualnej rzeczywistości na Facebooku

Redakcja PR - 10.10.2016
2

Mark Zuckerberg na konferencji Oculus Connect 3 pokazał, jak wirtualna rzeczywistość może być obecna na Facebooku

W czwartek w San Jose w Kalifornii odbyła się konferencja Oculus Connect 3. Podczas swojego przemówienia Mark Zuckerberg zaprezentował demo, które wyjaśnia, w jaki sposób wirtualna rzeczywistość może być dostępna na Facebooku.

Zuckerberg pokazał, jak w przyszłości może wyglądać komunikacja pomiędzy użytkownikami Facebooka. Wszystko to ma być możliwe dzięki wykorzystaniu gogli Oculus.

W zaprezentowanym demo Mark i dwójka jego znajomych, Lucy i Michael pod postaciami awatarów rozmawiają ze sobą i odwiedzają różne miejsca: dno oceanu, planetę Mars czy dom Zuckerberga. Ta wspólna podróż miała udowodnić, że wirtualna rzeczywistość umożliwia robienie tego, o czym się tylko zamarzy. W tym  świecie nie ma ograniczeń i można odwiedzić każde miejsce. Ponadto, jak pokazano w zaprezentowanym demo, można wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami.

Mark Zuckerberg wyjaśnił, że w jego rozumieniu wirtualna rzeczywistość ma stawiać ludzi na pierwszym miejscu.

fot. print screen Facebook/Mark Zuckerberg

fot. print screen Facebook/Mark Zuckerberg

W wirtualnym świecie zaprezentowanym przez Zuckerberga można korzystać z aplikacji Facebooka, jak np. Messenger. To właśnie przy jego pomocy podczas wirtualnych odwiedzin w domu połączył się ze swoją żoną, Priscillą. Na selfie, które Zuckerberg umieścił na swoim profilu na Facebooku widać więc awatar Marka, zdjęcie Priscilli, z którą prowadził wideo rozmowę oraz ich psa o imieniu Bestia, który leży na kanapie w ich domu.

fot. print screen Facebook/Mark Zuckerberg

Film z krótkim demo zaprezentowanym podczas konferencji oraz całe wystąpienie Marka Zuckerberga są dostępne m.in. na jego profilu na Facebooku.

Comments

comments

2
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...