Magda Magnuszewska na czele Grupy Alsendo

Informacja Prasowa - 05.10.2023
106

Magda Magnuszewska nowa CEO Alsende od prawie 20 lat jest związana z branżą nowych technologii, logistyki i digital

Z dniem 3 października 2023 r. Magda Magnuszewska została powołana na stanowisko Chief Executive Officer (CEO) Grupy Alsendo, lidera w dostarczaniu technologicznych rozwiązań do zarządzania dostawami dla klientów biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa Alsendo zapewnia rozwiązania technologiczne z zakresu Shipping oraz Carrier Management System na etapie ostatniej mili dla podmiotów z branży e-commerce, marketplace, jak również dla małych przedsiębiorstw.

Jestem dumna, że mogę stanąć na czele organizacji z tak ogromnym potencjałem oraz wielkimi ambicjami na rozwój. Za pośrednictwem technologii należących do Grupy Alsendo obecnie wysyłanych jest średnio 5 milionów paczek miesięcznie do 150 krajów na całym świecie, jednak ambicje sięgają dużo dalej. Planujemy wykorzystać przewagę technologiczną, know-how i międzynarodowy zasięg Grupy, jako motor dalszego wzrostu, który uzupełnią także kolejne akwizycje. Niezmiernie cieszę się, że dołączam do tak prężnie rozwijającej się organizacji i zaangażowanego zespołu! Mam nadzieję, że dzięki mojej wiedzy i doświadczeniu uda nam się jeszcze bardziej przyspieszyć tempo” – mówi Magda Magnuszewska, CEO Alsendo.

 

Magda Magnuszewska od prawie 20 lat jest związana z branżą nowych technologii, logistyki i digital. Odpowiadała za transformację biznesową Grupy Inelo, wiodącego dostawcy zintegrowanych rozwiązań technologicznych dla branży transportowej w CEE. Posiada także szerokie doświadczenie w zakresie M&A, procesów integracji i Investor Relations. Zasiadała w radach nadzorczych spółek takich jak Netsprint Group czy Grupa Wirtualna Polska, a przez ponad 15 lat pełniła rolę Partnera w funduszu private equity Innova Capital.

 

Z dużą satysfakcją obserwujemy dynamiczny rozwój Grupy Alsendo, szczególnie po 2020 roku, gdy trafiła do naszego portfela. Firma czerpie korzyści nie tylko ze wzrostu sektora e-commerce w Europie, dla którego oferuje szeroki wachlarz usług z zakresu technologii do zarządzania dostawami, ale także z trafionych inwestycji w rozwój rozwiązań IT oraz udanych akwizycji międzynarodowych. Cieszymy się, że Magda przyjęła naszą ofertę współpracy, jej i całemu zespołowi życzymy kolejnych sukcesów. Deklarujemy dalsze wsparcie Alsendo w rozwoju oferty SaaS, systemów do zarządzania usługami kurierskimi oraz wzmacnianiu umiejętności menedżerskich kluczowych pracowników.” – dodaje Edgar Koleśnik, partner w Abris Capital Partners oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Alsendo.

 

 

Comments

comments

106
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...