Łukasz Malina wydawcą serwisów Grupy ESKA

Informacja Prasowa - 20.04.2018
91

Łukasz Malina wydawcą serwisów Grupy ESKA

Łukasz Malina, dotychczasowy redaktor naczelny serwisu eskaINFO.pl, awansował na nowo utworzone stanowisko wydawcy serwisów Grupy ESKA. Jego celem jest zbudowanie wspólnej strategii rozwoju projektów internetowych działających pod brandem ESKA, crossowania kontentu i integracji zespołów redakcyjnych. Nowym szefem eskaINFO.pl została Sylwia Adamczyk.

Łukasz Malina jako wydawca odpowiada za rozwój wszystkich produktów internetowych funkcjonujących pod marką ESKA: Eska.pl, eskaINFO.pl, eskaGO, eskaROCK.pl, eskaCINEMA.pl, Hotplota.pl. W ramach nowych zadań skupi się na zacieśnieniu współpracy z działami handlowymi oraz wypracuje i wdroży skuteczniejsze mechanizmy wymiany treści między radiem, Internetem i telewizją.

– We wszystkich serwisach internetowych ESKI będziemy stawiać na wielomediowość dziennikarzy. Już teraz część naszych reporterów tworzy treści do radia, Internetu i telewizji. W codziennej pracy w jeszcze większym stopniu będziemy czerpać z modeli zarządzania projektami metodą agile, czyli programowania zwinnego. Zwiększy to nasze szanse, by skutecznie odpowiadać na potrzeby odbiorców treści w sieci. Będziemy wszędzie tam, gdzie jest nasz użytkownik, przyzwyczajony do wygodnych rozwiązań rozpowszechnionych przez Facebooka i Google – mówi Łukasz Malina, wydawca serwisów Grupy ESKA.

Łukasz Malina związany jest z Grupą ZPR Media od kwietnia 2015 roku, gdy dołączył do zespołu tworzącego portal z informacjami lokalnymi eskaINFO.pl. Przygodę z mediami zaczął podczas praktyk studenckich w Radiu Plus Gliwice. Równolegle współpracował z „Gazetą Gliwicką” i „Gazetą Zabrzańską”. W 2007 roku został wydawcą serwisu MMSilesia.pl (projekt portali lokalnych „MM Moje Miasto”). Po dwóch latach trafił do serwisu NaszeMiasto.pl, jako wydawca w województwie śląskim oraz wydawca internetowych wydań „Dziennika Zachodniego”. Pracował także w telewizji TVS, gdzie odpowiadał za prowadzenie serwisu internetowego.

Nowa redaktor naczelna serwisu eskaINFO.pl Sylwia Adamczyk związana jest z projektem od początku jego istnienia. Pełniła dotąd obowiązki redaktora prowadzącego i odpowiadała za krakowskie wydanie serwisu.

Comments

comments

91
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...