Kupić i wypić.

Redakcja PR - 16.06.2016
231

Relacja ze spotkania autorskiego.

15 czerwca w Enotece Polskiej odbyło się spotkanie autorskie felietonisty publicrelations.pl Tomasza Kaźmierowskiego oraz współautora Macieja Mizerki, których baedeker “Podróże z kwasem, garbnikiem i słodyczą” wydał w kwietniu Zysk i S-ka.

Spotkanie prowadziła pisarka Renata Chołuj, autorka “Geriavitów. Powieści w 49 kapsułkach”.

Na spotkaniu pojawili się dziennikarze i blogerzy winiarscy oraz kulinarni, publicyści i pisarze z Markiem Bieńczykiem na czele, który dodał odwagi autorom do wydania “Podróży…”.

Autorzy tłumaczyli się z pozornie nieuporządkowanej struktury ich opowieści podkreślając, że wino było owszem ważnym, ale jednak tłem dla nieco szerszych, acz lekko podanych refleksji historycznych i kulturowych.

Autorzy degustowali razem z zaproszonymi kilka win tokajskich: Gizella Harslevelu 2014, Tokaji Furmint-Sargamuskotalyi (Pelle Pince) 2013, Betsek (Furmint-Harslevelu) 2014 od Laszlo Pelle oraz 6-cio putniowe Aszu Gizella 2013.

Właściciel Enoteki Polskiej, koneser wina, Maciej Bombol, zaproponował degustację win toskańskich od szanowanych wytwórców, takich jak San Giusto a Rentennano (Chianti Classico 2014), La Rasina (Rosso di Montalcino 2013) i Poliziano (Vino Nobile di Montepulciano 2012).

Położona w urokliwym miejscu – przy samym Rynku Nowego Miasta – Enoteka Polska była wielokrotnie nagradzana (Warsaw Insider Best Newcomer 2009 i Best Wine Bar 2010 oraz TripAdvisor Certificate of Excellence 2012, 2013 i 2014) za wyjątkową kuchnię, selekcję win i atmosferę.

Enoteka Polska to również uznany importer unikalnych win, ze szczególnym uzwględnieniem Piemontu, Toskanii, Friuli czy też Wenecji Euganejskiej.

Na spotkaniu zabrakło trzeciego z autorów, Artura Paszczaka, który najwyraźniej popadł nieopatrznie w stan trzeźwości, to jest halucynacji wywołanej chwilowym spadkiem zawartości alkoholu we krwi, i pomylił dzień z godziną.

Kupić i wypić.

Renata Chołuj

Comments

comments

231
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...