Katarzyna Wójtowicz na czele praktyki Corporate PR Big Picture

Informacja Prasowa - 28.02.2024
111

Katarzyna Wójtowicz. Nowa szefowa zespołu Corporate PR w Big Picture, związana jest z branżą PR, od ponad 13 lat

Big Picture, firma doradcza PR i public affairs zarządzana przez Hannę Waśko i Helenę Korniejew, wchodzi w wiosnę 2024 roku z nową organizacją zespołu PR korporacyjnego. Po kilku miesiącach onboardingu na stanowisku Corporate Director, całościową opiekę nad prowadzeniem i rozwojem praktyki korporacyjnej firmy objęła Katarzyna Wójtowicz. Nowa szefowa zespołu jest związana z branżą PR od ponad 13 lat. Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej, zarządzaniu ryzykiem reputacyjnym oraz doradztwie kryzysowym. Łączy wieloletnie doświadczenie agencyjne z perspektywą zarządzania komunikacją po stronie Klienta. Przed dołączeniem do Big Picture pracowała m.in. w agencjach Grayling Poland, Alert Media, Solski Burson – Marsteller oraz w zespole komunikacji Getin Noble Bank. 

„Big Picture, jak pewnie każda firma właścicielska, ma swoją specyfikę profilu projektów. Od początku istnienia budujemy biznes z myślą o Klientach szczególnie wymagających i projektach premium – pracujemy dla wielu liderów biznesu oraz ich struktur korporacyjnych, dla najbardziej wymagających marek czy osób publicznych, przy szczególnie wrażliwych kryzysach. Zawsze szukamy też w biznesie linku z zaangażowaniem społecznym. Obie z Heleną wyznajemy zasadę, że w public relations nawet z poziomu zarządzania firmą nie można tracić z oczu udziału w projektach – media i otoczenie zmieniają się tak szybko, że tylko mając przestrzeń na pracę consultingową i media relacje, jesteśmy w stanie dawać Klientom ten standard, po który do nas przychodzą. Jednocześnie, przy 30-osobowej strukturze i coraz większej skali biznesu – niezbędni są kolejni liderzy, którzy wnoszą inne niż nasze kompetencje i perspektywę, rozwijają zespół i skalują obsługę” – mówi Hanna Waśko, CEO Big Picture. „Wiemy, że w tym teamie sprawdzają się osoby, które łączą duże doświadczenie w obsłudze topowych marek, focus na strategię i client service z autentyczną pasją do tej pracy – tylko taki miks pozwala się odnaleźć w naszym PR-owym „helikopterze w ogniu”. Bardzo się cieszę, że kilka miesięcy temu Katarzyna dołączyła na nasz pokład, bo uważam, że ma „to coś” – udowodniła swoją ekspertyzę na potężnych projektach korporacyjnych, jak np.  Amazon, doskonale odnajduje się w zarządzaniu kryzysowym, a jednocześnie – dzieli z nami filozofię społecznego zaangażowania i wyczucie trendów. Pod jej skrzydłami praktyka korporacyjna będzie mogła mocno się rozwinąć”.

Katarzyna Wójtowicz rozpoczęła pracę w Big Picture w październiku 2023 roku, zastępując na stanowisku dyrektora Corporate PR Alicję Górkę. Do zmiany lidera teamu agencja przygotowywała się przez pół roku, pracując nad strukturą i rozmawiając z kandydatami. Po pierwszych miesiącach pracy na stanowisku szefa zespołu, kiedy priorytetem był onboarding oraz doradztwo obecnym Klientom, do których należą m.in. Mondelez International, Reckitt Benckiser, ERLI.pl, Cosmose, Faurecia, nowa Corporate PR Director będzie odpowiadać także za działania New Business i rozwój teamu.

Katarzyna jest związana z branżą PR od ponad 13 lat. Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej, zarządzaniu ryzykiem reputacyjnym oraz doradztwie kryzysowym. Współpracuje z polskimi i międzynarodowymi markami w zakresie planowania i realizacji kompleksowych strategii komunikacyjnych. Ma doświadczenie w działaniach doradczych dla zarządów spółek giełdowych i firm z takich branż jak e-commerce, produkcja, finanse i logistyka. Prowadziła projekty w obszarze komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej oraz odpowiadała za ich koordynację w Polsce i regionie CEE. Pracowała m.in. na rzecz Amazon, BMW Group Polska, IKEA Industry, DHL Express, Cummins, Innova Capital, MARS, Kompanii Piwowarskiej, FCS Polska.  Przed dołączeniem do Big Picture zdobywała doświadczenie m.in. w agencjach Grayling Poland, Alert Media, Solski Burson – Marsteller oraz po stronie klienckiej, w zespole komunikacji Getin Noble Bank. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zarządzania komunikacją kryzysową i media relations. Jest także wykładowczynią London School of Public Relations. Ukończyła sinologię i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim.

Lukasz Kaminski luckas.kaminski@gmail.com +48 509 241 665

Comments

comments

111
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...