Jagoda Prętnicka-Markiewicz w SEC Newgate CEE

Jerzy Ciszewski - 09.08.2023
60

Jagoda Prętnicka-Markiewicz dołączyła do zespołu SEC Newgate CEE jako nowa Account Director

To kolejne wzmocnienie agencji w obszarze doradztwa i obsługi projektów korporacyjnych, a także inwestycja w analitykę social media w kontekście badania reputacji.

Jagoda Prętnicka-Markiewicz będzie raportowała do Bartłomieja Kupca, Managing Partnera SEC Newgate CEE. Nowa Account Director będzie odpowiedzialna za projektowanie i realizowanie komunikacji data-driven. Do jej zadań będzie należało również opracowanie raportów analitycznych dotyczących wzmocni agencję również w obszarze opracowywania strategii social media w oparciu o analizy danych oraz będzie przygotowywała raporty trendhuntingowe.

Nowa Account Director SEC Newgate CEE ma kilkunastoletnie doświadczenie marketingowe wypracowane w agencjach reklamowych (180heartbeats + JUNG v MATT, Brand New Galaxy, People Group) oraz public relations (Headlines-Porter Novelli, Edelman). Przez blisko sześć lat pracowała także w SentiOne na stanowisku Head of PR & Market Insights.

W trakcie swojej kariery planowała i wdrażała strategie komunikacyjne dla marek takich jak Coca-Cola, Microsoft Xbox czy LG. Przez sześć lat współtworzyła SentiOne (Social media Listening & Conversational AI Platform). Jako analityczka mediów specjalizuje się w komunikacji online, jest również entuzjastką nowych technologii.

Jagoda Prętnicka-Markiewcz jest prelegentką na największych konferencjach marketingowych w Polsce, takich jak Infoshare, I <3 marketing, Golden Marketing Conference, inDigital czy Internet Beta. To autorka licznych raportów, analiz i artykułów branżowych tworzonych na podstawie danych pozyskanych z mediów społecznościowych.

Zrealizowane przez nią kreatywne projekty komunikacyjne w Polsce i za granicą są doceniane przez klientów i branżę PR. Jagoda została laureatką 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie Magazynu Brief w 2018 roku za stworzenie Social Index (algorytmu pozwalającego na podstawie monitoringu internetu oszacować popularność i zestawić osoby i firmy), otrzymała również takie nominacje jak Cannes Lions 2023, The Indie Awards 2022, Ukrainian Creative Stories 2023 czy KTR 2022.

Comments

comments

60
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...