iPhone 7, iPhone 7 Plus i Apple Watch 2 – nowe produkty od Apple

Redakcja PR - 08.09.2016
188

Apple zaprezentował nowe produkty: iPhone 7, iPhone 7 Plus i Apple Watch 2

Wczoraj o godzinie 19 polskiego czasu w San Francisco rozpoczęła się konferencja, na której firma Apple przedstawiła nowe modele smartfona iPhone – wersję 7 i 7 Plus oraz najnowszy model zegarka – Apple Watch 2.

Konferencja rozpoczęła się od mniej istotnych wiadomości. Jedna z nich na pewno ucieszyła wielu fanów kultowej już gry, Super Mario. Wkrótce będzie ona dostępna dla użytkowników posiadających urządzenia z systemem iOS. Poinformował o tym twórca serii Super Mario, Shigeru Miyamoto. W późniejszym terminie ma być dostosowana także dla urządzeń z systemem Android.

Super Mario to jednak nie jedyna gra, o której mówiło się podczas konferencji. Wkrótce posiadacze Apple Watch będą mieli możliwość grania w Pokemon Go. Aplikacja zainstalowana w zegarku ma m.in. informować o znajdujących się najbliżej Pokemonach i Pokestopach. Będzie także pokazywać przebyty dystans i spaloną liczbę kalorii.

Pierwszym z nowych produktów od Apple, który pokazano na konferencji był nowy zegarek – Apple Watch 2. Jego przewagą nad pierwotną wersją ma być m.in. wodoszczelność. Będzie można zabierać go ze sobą na basen, ponieważ ma mieć funkcję mierzenia aktywności podczas pływania. Wreszcie wbudowano również system GPS. Nowy model zegarka od Apple’a ma także szybszy, dwurdzeniowy procesor, jaśniejszy ekran oraz ceramiczną obudowę. Apple Watch 2 z założenia ma być urządzeniem, które przypadnie do gustu osobom aktywnym fizycznie. Ceny nowego modelu mają zaczynać się od 369 dolarów.

Wreszcie przyszedł czas na prezentację najnowszych modeli smartfonów – iPhona 7 i iPhona 7 Plus. Najważniejsze cechy najnowszej wersji to m.in. odporność na wodę i kurz, dłuższa żywotność baterii i wbudowane głośniki stereo. Nowe iPhony mają także nowy, czterordzeniowy procesor.

Ciekawostką jest to, że telefony nie mają standardowego wejścia na słuchawki. Użytkownicy będą zmuszeni do zaopatrzenia się w słuchawki bezprzewodowe (w sprzedaży mają pojawić się słuchawki AirPods, dedykowane dla iPhonów) lub korzystania ze złącza Lightning. Na szczęście do telefonu ma być dołączona przejściówka miniJack.

Modele 7 i 7 Plus różnią się m.in. wielkością – pierwszy ma 4,7 cala, a drugi jest 5,5calowy oraz liczbą aparatów fotograficznych. Apple zdecydował się na wbudowanie do modelu Plus drugiego aparatu z tyłu, który ma zapewniać dwukrotny zoom optyczny. W obu modelach aparaty z tyłu posiadają rozdzielczość 12Mpix, a z przodu 7Mpix.

iPhone 7 i iPhone 7 Plus, podobnie jak poprzednie wersje, wykonane są z aluminium. Będą dostępne w 5 opcjach kolorystycznych: czarnej, srebrnej, złotej, różowej i kolejnej czarnej, ale w wersji błyszczącej. Ceny najnowszych modeli mają zaczynać się od 649 dolarów. W Polsce mają być w sprzedaży od 23 września.

Źródła: apple.com, techcrunch.com, wired.com, komputerswiat.pl

Comments

comments

188
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...