Giełda kryptowalut Zonda powołuje Jakoba Lundqvista na stanowisko CTO

Jerzy Ciszewski - 14.12.2021
136

Giełda kryptowalut Zonda powołuje Jakoba Lundqvista na stanowisko CTO

Giełda kryptowalut Zonda powołuje Jakoba Lundqvista na stanowisko CTO

– Zonda, jedna z największych europejskich giełd kryptowalut, ogłosiła dzisiaj mianowanie Jakoba Lundqvista na stanowisko Chief Technology Officer (CTO). To pierwsze zatrudnienie na wyższym stanowisku od czasu, gdy w ubiegłym miesiącu firma przeszła rebranding, w ramach którego powołała również nowego CEO oraz zarząd. Nowy CTO rozpocznie pracę z dniem 1 stycznia 2022 roku.

Jakob był wcześniej architektem korporacyjnym i szefem działu rozwoju w firmie Bitcoin Suisse AG, oferującej brokering, staking, przechowywanie zasobów, pożyczki oraz inne usługi kryptowalutowo-finansowe. Odegrał kluczową rolę w budowaniu nowego krajobrazu systemowego Bitcoin Suisse, uzupełniając rdzenne systemy o istotne struktury. Jakob ma za sobą rozległą i zróżnicowaną karierę w dziedzinie rozwoju oprogramowania, w tym czas spędzony w kilku start-upach w Europie i USA oraz pracę jako główny architekt przy serii dużych projektów sektora publicznego w Danii. Założył również kilka start-upów odnoszących sukcesy, m.in. The Licensing Project, archiwum licencji kreatywnych z siedzibą w Nowym Jorku.

W Zondzie Jakob będzie odpowiedzialny za rozwój technologii, które pomogą wprowadzić cyfrowe waluty w przyszłość otwartą na każdego. Jednocześnie będzie wspierał również ambicje giełdy związane z dążeniem do bycia światowym liderem w zakresie regulacji. Zonda ściśle współpracuje z organami prawnymi w celu stworzenia otwartego i wspierającego ekosystemu, który daje użytkownikom poczucie ochrony przed oszustwami, bez uszczerbku dla niezależności lub innowacji na rynku. To właśnie technologia ma do odegrania kluczową rolę w tej misji.

Kamil Sikorski, Chief Growth Officer & Country Head Poland w Zondzie, powiedział: „Naszą misją w Zondzie jest zbudowanie przystępnej platformy, która umożliwi każdemu chętnemu uczestniczenie w ekosystemie kryptowalutowym. Skomplikowane interfejsy, niejasne procesy czy obawa o bezpieczeństwo zasobów – to praktycznie norma na dzisiejszym rynku. Chcemy to konsekwentnie zmieniać, zarówno poprzez ścisłe wdrażanie zaleceń regulatorów w krajach, w których działamy, jak również dzięki innowacyjnej technologii, która uprości dostęp do handlu cyfrowymi walutami. Z tego względu z przyjemnością witamy Jakoba, który łączy talent do projektowania architektury z pasją do biznesu i filozofią tworzenia produktów, w myśl której ludzie są najważniejsi.

 Jakob Lundqvist dodał: „Zonda przechodzi okres szybkiego wzrostu i międzynarodowej ekspansji. Cieszę się, że mogę dołączyć do firmy w tak przełomowym momencie. Zonda znana jest z tego, że jest największą giełdą kryptowalut w Europie Wschodniej, ale jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie znacznie większego udziału w scenie globalnej. Sądzę, że technologia jest paliwem, które będzie napędzać ten wzrost. To ona może stanowić ogromne wsparcie, jeśli tylko projektuje się nowe wdrożenia z troską i pasją. I to jest dokładnie to, co planuję wnieść do Zondy w kolejnym rozdziale historii jej rozwoju.”

Comments

comments

136
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...