Facebook ocenzurował wystawę Pabla Picassa

Informacja Prasowa - 08.08.2018
135

Facebook ocenzurował wystawę Pabla Picassa

Muzeum Sztuk w Montrealu zorganizowało wystawę Pabla Picassa, która została ocenzurowana przez Facebooka. Bezwzględne algorytmy słynnej platformy ograniczyły kobiecych aktów dzieł hiszpańskiego malarza.

 

Władze oraz pracownicy muzeum byli zaskoczeni reakcją serwisu na nową wystawę. Facebook ze względu na pokazywanie prac o tematyce erotycznej ocenzurował dzieła Picassa.

Przypomnijmy, że polityka platformy pozwala na pokazywanie nagich ciał, pod warunkiem, że ma to charakter artystyczny. Zdarza się jednak, że algorytmy, które wychwytują treści do zablokowania bywają bardziej surowe, niż być powinny. Przykładem jest tutaj zablokowanie w 2016 r. zdjęcia kopenhaskiej syrenki.

Procedury Facebooka związane z publikowaniem potencjalnie niedozwolonych treści są często bardzo mylące dla cenzorów. Podstawą do odrzucenia treści erotycznych może być zasugerowana nagość. Niestety obrazy hiszpańskiego artysty zostały uznane za zbyt prowokujące.

Comments

comments

135
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...
Zapisz się na newsletter
aby otrzymywać newsletter wypełnij poniższe pola