Euro 2020 w Wirtualnej Polsce

Informacja Prasowa - 08.06.2021
105

Euro 2020 w Wirtualnej Polsce

Euro 2020 w Wirtualnej Polsce

Wirtualna Polska przygotowała specjalną propozycję dla kibiców podczas Euro 2020. Mistrzostwa będą relacjonowane w serwisie WP SportoweFakty i w sportowej części o2.pl. Specjalny moduł pojawi się na Stronie Głównej WP. O zmaganiach piłkarzy będzie można też posłuchać w Open FM, a mecze oglądać za pośrednictwem aplikacji WP Pilot.

Wirtualna Polska przygotowała dla kibiców specjalny serwis dedykowany Euro 2020. Fani futbolu znajdą tam wszystko, co niezbędne podczas turnieju piłkarskiego: terminarze meczów, tabele, drabinkę turniejową, „centrum” reprezentacji Polski, komentarze ekspertów, materiały wideo oraz statystyki. Część zestawień będzie dla WP SportoweFakty przygotowywał znany serwis statystyczny SofaScore.

Specjalny serwis znajduje się pod adresem: https://sportowefakty.wp.pl/euro-2020-2021

W pracę przy obsłudze Euro 2020 będzie zaangażowanych blisko 100 osób. To dziennikarze, redaktorzy, reporterzy i wydawcy, stali współpracownicy, a także ludzie odpowiedzialni za produkcję wideo. Dla nas jako redakcji to kluczowy moment i sportowe świętomówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP SportoweFakty i wicenaczelny Wirtualnej Polski.

Redakcja przygotowała dla użytkowników specjalny program na żywo poświęcony turniejowi – „Prosto z Mistrzostw”. Prowadzącymi program będą Mateusz Skwierawski i Dariusz Tuzimek, a wśród ekspertów znajdzie się m.in. Radosław Majdan. W trakcie trwania programu odbywać się będą łączenia zarówno z bazą pobytową polskiej kadry, jak i miastami, które są gospodarzami Euro.

W bazie Polaków w Sopocie oraz w miastach gospodarzach polskich meczów (Petersburg i Sewilla) będzie pracować kilkanaście osób, m.in. reporterzy: Dariusz Faron i Grzegorz Wojnarowski.

Zbliżające się Euro ma bardzo niestandardową formułę, bo odbywa się aż w 12 miastach Europy. My również postanowiliśmy dotrzeć z naszymi treściami sportowymi znacznie szerzej niż tylko w obrębie jednego, dwóch gospodarzy piłkarskiego kontentu. Wirtualna Polska w tym roku przygotowała aż 5 platform komunikacji z kibicem na Euromówi Michał Chabas, Head of Sport w Wirtualnej Polsce.

O wydarzeniach podczas Euro 2020 Wirtualna Polska planuje informować nie tylko w dedykowanym sportowi serwisie tematycznym. W Open FM powstanie specjalna stacja radiowa „Radio Euro”, gdzie można będzie posłuchać audycji i muzyki związanej z mistrzostwami. Dzięki aplikacji WP Pilot będzie można zobaczyć na żywo wszystkie mecze mistrzostw. Z kolei sportowe strony o2.pl dostarczą użytkownikom rozrywkowego, lifestylowego kontentu wokół imprezy.

Comments

comments

105
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...