Drugi tydzień strajku nauczycieli – co firmy robią dla pracowników?

Informacja Prasowa - 17.04.2019
79

Drugi tydzień strajku nauczycieli – co firmy robią dla pracowników?

Drugi tydzień strajku nauczycieli – co firmy robią dla pracowników?

 Nie widać końca strajku. Centra rozrywki i edukacji, takie jak Sale Zabaw Fikołki, oferują coraz więcej rozwiązań dla rodziców najmłodszych dzieci. A rodzicom pomagają także ich pracodawcy, którzy biorą na siebie koszt opieki nad dziećmi.

 – Z propozycją zorganizowania tzw. półkolonii strajkowych wyszli rodzice – nasi klienci – stwierdza  Bertrand Jasiński, prezes sieci Sal Zabaw Fikołki. – W niedzielę, czyli w przeddzień strajku, kiedy wiadomo było, że strajk jest nieunikniony, rozdzwoniły się telefony w naszych recepcjach. Mamy doświadczenie w organizowaniu zimowych oraz letnich półkolonii, dlatego postanowiliśmy pomóc rodzicom.

Wśród rezerwacji pojawiły się także liczne zgłoszenia od firm. Były to rezerwacje grupowe dla dzieci pracowników, za które zapłacili pracodawcy. Okazało się, że to właśnie pracodawcy stanęli na wysokości zadanie i wzięli na siebie ten koszt. Pakiet półkolonii strajkowych obejmuje opiekę w godz. 8:30-18:00, pełne wyżywienie, zajęcia edukacyjne, plastyczne i ruchowe, w tym trening na ściance wspinaczkowej. Profesjonalną opiekę dzieciom zapewniają wykwalifikowani animatorzy z uprawnieniami wychowawców kolonijnych.

Sale Zabaw Fikołki przygotowują dedykowane oferty dla pracodawców, w których uwzględniają liczbę i wiek dzieci pracowników, zainteresowania oraz czas opieki.

– Oprócz zajęć organizowanych w Salach Zabaw Fikołki, zapewniamy także dojazd do klienta. Niektóre firmy dysponują wolną przestrzenią, a nasi animatorzy zapewnili dzieciom atrakcje i opiekę, podczas gdy rodzice kilka pokoi dalej mogli spokojnie pracować. W pierwszym tygodniu strajku w dniach 15-19 kwietnia nasze 7 sal zabaw odwiedziło 12 tys. dzieci. To więcej niż standardowo – dodaje Bertrand Jasiński.

Każdego dnia Salom Zabaw Fikołki przybywa klientów, ponieważ rodzicom kończą się urlopy, ceny opiekunek wzrosły o kilkadziesiąt procent, a dziadkowie nie zawsze są dyspozycyjni przez 8-10 godzin dziennie.

*****

Sale Zabaw Fikołki to najszybciej rozwijająca się w Polsce sieć centrów rozrywki i edukacji. Obecnie pod logo Fikołków działa 7 placówek w 4 miastach: w Warszawie, Wrocławiu, Płocki i Pruszkowie. Obiekty działają na powierzchni 700-1200 m2 i składają się z kilkupoziomowej konstrukcji zabawowej wyposażonej w tyrolkę, sieć Spidermena, zjeżdżalnię pontonową, tubową i odkrytą, duży basen z piłkami i labirynt pełen przeszkód. Na najmłodszych czeka kącik malucha i zestawy najnowszych zabawek. W trzech salach urodzinowych Fikołki organizują imprezy tematyczne dla jubilatów oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Dodatkowo w Sali kulinarnej i eksperymentów odbywają się warsztaty hobbystyczne.

 

Comments

comments

79
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...