Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK – PGNiG Superliga zachęca do oddawania krwi

Informacja Prasowa - 24.11.2016
180

PGNiG Superliga apeluje o oddawanie krwi z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

W dniach 22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. PGNiG Superliga zachęca wszystkich sympatyków piłki ręcznej do oddawania krwi.

Dni Honorowego Krwiodawstwa to jedynie okazja do promowania oddawania krwi, a ta jest potrzebna w każdej ilości, o każdej porze roku. Specjalnie na te dni w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa PGNiG Superligi założyła wirtualne konto. Oddając krew podajcie hasło SILNI RAZEM, w ten sposób oddana krew trafi na „konto” Superligi, a PGNiG Superliga będzie w stanie określić, ile jej w sumie zebrali. Kluby PGNiG Superligi zaangażowały się w akcję i przygotowały upominki lub bilety dla tych, którzy zdecydują się oddać krew.

Vive Tauron Kielce osobiście odwiedzi oddział RCKiK w Kielcach, gdzie od godziny 11 Krzysztof Lijewski i drugi Trener Tomasz Strząbała będą rozdawać krwiodawcom gadżety klubowe oraz bilety na mecz 13. serii z Wybrzeżem Gdańsk (29 listopada). Chrobry Głogów przekaże 5 szalików klubowych i 5 biletów na mecz ze Stalą Mielec 8 grudnia. Azoty Puławy przeznaczy na akcję 5 piłek z podpisami zawodników.  NMC Górnik Zabrze przekaże 15 wejściówek na mecz 30 listopada z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Wybrzeże Gdańsk przygotowało 15 darmowych biletów na mecz z KPR RC Legionowo dla pierwszych osób, które oddadzą krew na hasło SILNI RAZEM. Wisła Płock przygotowała bilet dla każdego kibica, który odda krew na hasło SILNI RAZEM na ostatni mecz w tym roku. Gwardia Opole ma do rozdania 10 biletów na mecz 03.12 z Chrobrym Głogów dla pierwszych osób, które oddadzą krew na hasło. Zagłębie Lubin przekaże 15 biletów na mecz ze Stalą Mielec 27 listopada, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski rozda 15 biletów na mecz 3 grudnia z Azotami Puławy.

Kto może oddawać krew?

Osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii) i które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.

W dniu oddania krwi należy być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym, czyli:

Nie mieć objawów przeziębienia, nie brać aktualnie żadnych leków (nie dotyczy to większości suplementów diety czyli np. popularnych preparatów witaminowych czy środków antykoncepcyjnych, należy jednak poinformować o tym lekarza kwalifikującego). Przed przyjściem do centrum krwiodawstwa trzeba zjeść lekki posiłek, w ciągu 24 godzin przed pobraniem wypić ok. 2 l płynów i wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem, najlepiej dowód osobisty. Przed oddaniem krwi należy także ograniczyć palenie papierosów i nie pić alkoholu, również w dniu poprzedzającym oddanie krwi.

Więcej o tym kto może być dawcą znajdziecie TU 

Dni Honorowego Krwiodawstwa

Poniżej przedstawiamy zestawienie planów ekip wyjazdowych w poszczególnych RCKiK, na stronach RCKiK znajdziecie również informacje o stałych punktach poboru krwi. Do dzieła – SILNI RAZEM.

RCKiK Białystok

http://www.rckik.bialystok.pl/

RCKiK Bydgoszcz

http://www.rckik-bydgoszcz.com.pl/index.php?m=schedule&s=map

RCKiK Gdańsk

http://krew.gda.pl/content.php?cms_id=26&lang=pl&p=p2

RCKiK Kalisz

http://krwiodawstwo.kalisz.pl/gdzie-mozna-oddac-krew/akcje-wyjazdowe/

RCKiK Katowice

http://www.rckik-katowice.pl/planekip.php

RCKiK Kielce

http://www.rckik-kielce.com.pl/jom1.5/jupgrade/index.php/dla-dawcow/akcje-wyjazdowe-2014

RCKiK Kraków

http://rckik.krakow.pl/ekipy-wyjazdowe/

RCKiK Lublin

http://www.rckik.lublin.pl/terenowe-akcje-poboru-krwi/

RCKiK Łódź

http://www.krwiodawstwo.pl/82/akcje-wyjazdowe

RCKiK Olsztyn

http://www.rckikol.pl/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=63

RCKiK Opole

http://www.rckik-opole.com.pl/akcje-wyjazdowe.html

RCKiK Poznań

http://www.rckik.poznan.pl/gdzie-mozna-oddac-krew

RCKiK Racibórz

http://www.rckik.pl/e_wyjazdowe.php

RCKiK Radom

http://rckik.radom.pl/akcje-wyjazdowe/

RCKiK Rzeszów

https://www.rckk.rzeszow.pl/o-nas/ekipy-wyjazdowe

RCKiK Słupsk

http://www.krwiodawstwo.slupsk.pl/kontakt/akcje-wyjazdowe/

RCKiK Szczecin

http://www.krwiodawstwo.szczecin.pl/hseyx_akcje_wyjazdowe_2016.htm

RCKiK Wałbrzych

http://bip.rckik.walbrzych.pl/akcje-wyjazdowe

RCKiK Warszawa

http://www.rckik-warszawa.com.pl/pliki/plan.pdf

RCKiK Wrocław

http://www.rckik.wroclaw.pl/krwiodawstwo-Najblizsza-akcja-wyjazdowa-6-2.html

RCKiK Zielona-Góra

http://www.rckik.zgora.pl/article,pl,42,akcje_wyjazdowe.html

Comments

comments

180
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...