Wyrusz w podróż z Oculusem i … Barackiem Obamą

Redakcja PR - 29.08.2016
77

Dzięki wykorzystaniu Oculusa każdy może podróżować w towarzystwie prezydenta USA

Już dziś każdy może wyruszyć w podróż przez amerykańskie parki narodowe z Barackiem Obamą. Wszystko dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości – czytamy na firmowym blogu Facebooka i Oculusa. 

Prezydent USA Barack Obama odwiedził amerykański park narodowy Yosemite w ramach akcji Through the Ages: President Obama Celebrates America’s National Parks. Dzięki współpracy National Geographic, Felix & Paul Studios i Oculusa, użytkownicy na całym świecie otrzymali możliwość dołączenia do prezeydenckiej wycieczki. Umożliwia to technologia rozszerzonej rzeczywistości.

W planie prezydenckiej wycieczki znalazły się m.in: El Capitan , katedra Rocks , Mariposa Grove, Yosemite Falls i rzeki Merced.

National Geographic pozostaje pionierem rozwiązań  w zakresie wizualnego opowiadania już od 128 lat. Wirtualną rzeczywistość postrzegamy jako technologię, która przekracza kolejną barierę  w komunikacji – jesteśmy dumni, że tak potężne medium możemy wykorzystać przy okazji stulecia Parków Narodowych – mówi wiceszef działu social media National Geographic, Rajiv Mody. 

Historycznym momentem jest możliwość obserwacji podróży prezydenta Obamy z jego punktu widzenia – okazją staje się okolicznościowa wycieczka rodzinna z okazji Dnia Ojca. Prezydent odbył ją wraz z małżonką Michelle oraz córkami – Malią i Sashą.

Jako filmowcy, chcieliśmy maksymalnie wykorzystać technikę VR do zobrazowania wycieczki prezydenta Obamy z jego perspektywy. Zależało nam na uchwyceniu ponadczasowego piękna parku Yosemite – mówi na blogu Oculusa Félix Lajeunesse , Współzałożyciel Felix & Paul Studios. 

oculus 2

Źródła: Oficjalny blog Oculusa, Introducing the First Virtual Reality Experience Featuring President Obama, 

Oficjalny blog Facebooka, Introducing the First Virtual Reality Experience Featuring President Obama

Comments

comments

77
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...