Czy nauka angielskiego może być popołudniową rozrywką? Tutlo dołącza do TikToka

Informacja Prasowa - 07.10.2021
79

Czy nauka angielskiego może być popołudniową rozrywką? Tutlo dołącza do TikToka

Czy nauka angielskiego może być popołudniową rozrywką? Tutlo dołącza do TikToka

Memy, występy muzyczne, wyzwania, satyrycy… Popularny TikTok jeszcze niedawno kojarzył się z zabawą dla dzieci i młodzieży. Ale to się zmieniło: coraz więcej dorosłych użytkowników docenia jego potencjał i możliwość wykorzystania do ambitniejszych celów, w tym do nauki języków. Tutlo chce skorzystać z tej zmiany i jako prekursor dołączył do TikToka, by za darmo i codziennie dzielić się wiedzą, publikując użyteczne słówka czy porady językowe. Co więcej, 20 i 27 września o godz. 18:00 odbędą się dodatkowo krótkie lekcje na żywo.

Żyjemy dynamicznie – praca, rodzina, dom, sport, hobby… Każdego dnia łączymy ze sobą wiele ról, niejednokrotnie starając się wydłużyć możliwości 24-godzinnej doby. Często zdarza się tak, że natłok codziennych spraw zmusza nas do rezygnacji z ambitnych planów. I tak, zamiast porannego joggingu, znów przestawiamy budzik o kolejne 15 minut, nie potrafiąc oprzeć się sile przyciągania poduszki. Zdrowe śniadanie zastępujemy kupioną w biegu słodką bułką, a naukę angielskiego przekładamy na „później”, włączając w tym czasie kolejny odcinek serialu albo przeglądając media społecznościowe.

Czy da się pogodzić odpoczynek i naukę?

A gdyby połączyć rozrywkę, chęć odpoczynku po ciężkim dniu pracy i… naukę? Jedną z takich opcji jest nauka na TikToku, którą proponuje Tutlo – popularna platforma do nauki języka angielskiego. Jej twórcy postanowili wyjść naprzeciw potrzebom aktywnych i pracujących osób, którym trudno znaleźć czas na tradycyjny kurs językowy, a chcą podnosić swoje umiejętności ze względu na rozwój zawodowy i perspektywę awansu.

Lepszy język angielski i… wyższe zarobki

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak&Sedlak, osoby, które znają języki obce, w szczególności angielski, nie tylko mogą przebierać w ofertach pracy. Osoby deklarujące zaawansowaną znajomość języka angielskiego zarabiały o prawie 3 000 zł więcej niż te, które znają angielski w stopniu podstawowym[1].

Co więcej, nauka języka to inwestycja w przyszłość – od dawna mówi się, że wiele zawodów w przyszłości zostanie zautomatyzowanych, pojawią się również nowe, o których nie mamy jeszcze pojęcia. Wszelkie badania wskazują na to, że nawet do 60% zawodów popularnych w 2050 roku jeszcze nie powstało lub nie zostało nazwanych[2]. Na tak dynamiczne zmiany lepiej się przygotować, a nauka języka jest jedną z najskuteczniejszych opcji.
Wiemy, że kluczem jest regularny kontakt z językiem obcym w procesie nauki. Jednak, że nie wszyscy mają możliwości, żeby poświęcać na to odpowiednio dużo czasu. Chcemy im pomóc i umożliwić wplecenie języka angielskiego w popołudniowy odpoczynek i relaks. Dlatego na TikToku codziennie publikujemy użyteczne słówka, porady językowe. Dodatkowo, we wrześniu w każdy poniedziałek o 18:00 prowadzimy lekcję angielskiego live. Chcemy w ten sposób podzielić się wiedzą i ciekawostkami językowymi zupełnie za darmo, dlatego zachęcamy do obserwowania nas na TikToku i odwiedzania naszego profilu – mówi Damian Strzelczyk – co-founder Tutlo.

 Drobne zmiany – wielki efekt

Otoczenie się językiem obcym to ważny element całego procesu nauki. Jednak w przypadku osób dorosłych nie musi oznaczać powrotu do podstawówki i żmudnego wkuwania kolejnych słówek. Można do tego wykorzystać nowoczesną technologię, media społecznościowe i… rozrywkę. Ulubiony serial możemy przecież obejrzeć w oryginale z angielskimi napisami, które pomogą nam w przypadku trudności ze zrozumieniem dialogów. Jeśli chcemy wejść na level up, warto spróbować obejrzeć znane już filmy w oryginale albo przestawić ustawienia aplikacji na język angielski. Tego typu drobne zmiany nic nas nie kosztują, a mogą przynieść spektakularne efekty.

[1] https://wynagrodzenia.pl/artykul/wynagrodzenia-osob-z-rozna-znajomoscia-jezykow-obcych-w-2020-roku

[2] https://strefainwestorow.pl/artykuly/wywiady/20210823/wywiad-emplocity

Comments

comments

79
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...