Czeski miliarder przejmuje Eurozet oraz rozgłośnie w Czechach, Rumunii i na Słowacji

Redakcja PR - 18.04.2018
229

Czeski miliarder przejmuje Eurozet oraz rozgłośnie w Czechach, Rumunii i na Słowacji

Czeski miliarder Daniel Křetínský, który zdecydował się na zakup Radia ZET jakiś czas stał się rozpoznawalny w naszym kraju po przejęciu bankrutującej kopalnii w Czechowicach Dziedzicach. Również w branży sportowej może pochwalić się powodzeniem w biznesie, co sprawia, że sukcesów zazdroszczą mu nawet polscy trenerzy piłkarscy. 

Niedawno w mediach pojawiła się informacja o sprzedaży Eurozet oraz aktywów w Czechach, Rumunii i na Słowacji przez ich byłego właściciela Arnaud Lagardère. Bez wątpienia  był to branżowy news, tym bardziej, że nabywcą jest znany już w Polsce czeski biznesman Daniel Křetínský, który sprawuje już kontrolę nad Czech News Center.

Jak wynika z raportów „Forbes’a” majątek Czecha wycenić można na ponad 2,7 mld dolarów, co sprawia, że zajmuje piąte miejsce w rankingu najbogatszych Czechów.

Również w Polsce Křetínský miał okazję zasłynąć ze swoich intratnych decyzji biznesowych. W 2010 roku wykupił przynoszącą  ogromne straty kopalnię w Czechowicach Dziedzicach. Obecnie Silesia jest potentatem w wydobywaniu węgla kamiennego w Polsce. Kolejną inwestycją przedsiębiorcy miała być także pomorska Energa.

Także w sporcie Křetínský ma swoje liczne udziały finansowe. Jest właścicielem Sparty Praga, którą trenuje Pavel Hapal, Trener może sobie pozwolić na wysokie kwoty transferów piłkarskich, sięgających nierzadko nawet 4 mln euro za zawodnika, co jest kwotą nieosiągalną dla polskich trenerów piłkarskich.

 

 

 

Na podstawie: https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/daniel-kret237;nsky-radio-zet-media,182,0,2403510.html

Comments

comments

229
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...