Brown-Forman Polska rozpoczyna współpracę z Big Picture.

Informacja Prasowa - 07.06.2021
48

Do portfolio agencji dołączyły marki Finlandia Vodka oraz nowości produktowe Finlandia Botanical.   

Brown-Forman Polska rozpoczyna współpracę z Big Picture.

Do portfolio agencji dołączyły marki Finlandia Vodka oraz nowości produktowe Finlandia Botanical.   

Firma Brown-Forman wybrała agencję Big Picture do obsługi nowego produktu z portfolio Finlandia Vodka – Finlandia Botanical. Agencja odpowiedzialna jest za stworzenie strategii komunikacji PR dla brandu oraz jej egzekucję. Do zadań agencji należy również pozycjonowanie w mediach nowej kampanii Finlandia Vodka. Big Picture realizuje działania wraz z agencją kreatywną HOLO.

Finlandia Vodka i nowy produkt Finlandia Botanical to kolejne marki alkoholi premium, które z początkiem roku dołączyły do portfolio Big Picture. Agencja od wielu lat obsługuje komunikacyjnie tzw. marki wrażliwe, bazując na swoim know-how w obszarze współprac z mediami, influencerami i realizacji projektów specjalnych. W przeszłości agencja była odpowiedzialna za działania wizerunkowe i komunikacyjne dla marek Martini i Bacardi. Obecnie obsługuje wybrane marki premium koncernu William Grant & Sons, tj. Glenfiddich oraz The Balvenie.

Marka Finlandia należy do firmy Brown-Forman, jednego z największych światowych koncernów alkoholowych, sprzedających swoje produkty w ponad 170 krajach. Finlandia Vodka ma w Polsce bardzo silną pozycję rynkową, a konsumentom jest znana głównie ze swojego fińskiego pochodzenia oraz filozofii marki, odwołującej się do życia zgodnie
z naturą. Od lat marka jest jednym z liderów w kategorii premium alkoholi mocnych, a Polska to rynek nr 1 dla Finlandia Vodka na świecie.

W ramach bieżącej współpracy do zadań Big Picture należy opracowanie kompleksowej strategii PR, która podkreśla unikatowe atrybuty dla Finlandia Vodka wraz z pozycjonowaniem nowej kampanii „Jestem czystością stworzoną w Finlandii” oraz strategia komunikacyjna & influencer marketingowa launchująca nowość produktową – Finlandie Botanical.

Przy realizacji działań dla marki Finlandia agencja Big Picture współpracuje ściśle z agencją kreatywną HOLO, która już od 4 lat realizuje projekty o zasięgu międzynarodowym dla marki Finlandia Vodka oraz pozostałych produktów top premium z portfolio Brown-Forman. Silne kompetencje w zakresie designu i produkcji poparte ponad 10-letnim doświadczeniem
w obsłudze full service Klientów z trudnej branży alkoholowej, zadecydowały o powierzeniu launchu premierowej linii Finlandia Botanical agencji HOLO. Do zadań agencji należą działania z zakresu kreacji i produkcji materiałów do kampanii PR, w tym stworzenie sesji wizerunkowej oraz przesyłki dla mediów i influencerów oraz wdrożenia działań marketingowych w kanale on trade.

Dzięki połączeniu sił obu podmiotów – Big Picture w obszarze doradztwa strategiczno-wizerunkowego oraz HOLO jako power-house’a o mocnym zapleczu kreatywnym – kampania nowości z rodziny Finlandii ma zintegrowany charakter obejmujący promocję w wielu różnych kanałach.

Wśród zaplanowanych aktywności dla marki znajduje się: współpraca z influencerami, media relacje oraz działania z zakresu brand experience.

Za działania dla marki po stronie agencji odpowiada Monika Roth (PR Consultant) oraz Aleksandra Kołakowska (PR Consultant).

Comments

comments

48
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...