Awans w dziale technologii oraz nowa jednostka biznesowa VMLY&R Poland

Informacja Prasowa - 08.05.2023
284

Sławek Wala, dotychczas Chief Technology Officer (CTO) w VMLY&R Poland, od 1 maja obejmuje stanowisko Managing Director w Production Hub

Sławek Wala, dotychczas Chief Technology Officer (CTO) w VMLY&R Poland, od 1 maja obejmuje stanowisko Managing Director w nowo utworzonej jednostce biznesowej Production HUB. Funkcję CTO przejmie Jakub Mikuś, który awansuje w strukturach agencji.
W związku z ciągłym rozwojem oferty regionalnej VMLY&R Poland, począwszy od maja 2023 roku zostaje wyodrębniony Production HUB, skupiający się na skalowalnej produkcji assetów digitalowych, multimedialnych i commercowych dla klientów w regionie EMEA. Na jego czele stanie Sławek Wala, który jako Managing Director będzie odpowiedzialny za budowanie tego pionu w oparciu o obecny zespół Studio. Zespół ten będzie wzmacniany o nowe zasoby i narzędzia, aby jak najlepiej odpowiadać na zapotrzebowanie klientów regionalnych i globalnych na scentralizowane usługi produkcyjne w ramach nearshore/offshore HUB. W ramach rozwoju nowego działu zostaną wyodrębnione piony kompetencyjne, a także  inwestycje w standaryzację i automatyzację takich obszarów jak m.in.: translacja i transkreacja assetów, quality assurance oraz delivery. Dział Content Administration, dotychczas zarządzany przez Krzysztofa Kozerę, zostanie w całości przeniesiony do nowego działu Production HUB.
Stanowisko Chief Technology Officer od maja 2023 obejmuje Jakub Mikuś. Będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój oferty technologicznej VMLY&R poprzez wzmacnianie certyfikowanych rozwiązań, wdrażanie nowych platform i usług oraz zarządzanie teamem deweloperskim. Do zadań nowego CTO należy także optymalizacja procesów i infrastruktury technologicznej w celu zwiększenia efektywności i osiągnięcia celów biznesowych. Odpowiadać będzie także za kompetencje i umiejętności zespołu oraz za jakość wytwarzanego oprogramowania.

Realizacji naszych ambitnych planów na kolejny dwucyfrowy wzrost biznesowy sprzyja fakt, że mamy w VMLY&R Poland niezwykle kompetentnych i skutecznych managerów, którzy na dodatek potrafią budować mocną pozycję i ofertę agencji w środowisku międzynarodowym. Jestem przekonany, że Production HUB pod przewodnictwem Sławka Wali szybko stanie się ważnym centrum kompetencyjnym w całym EMEA, zaś nasz Technology HUB w osobie Jakuba Mikusia zyskał ambitnego i energicznego lidera, który umocni naszą pozycję na mapie globalnych i regionalnych usług technologicznych.

Dariusz Andrian, CEO VMLY&R Poland

Sławek Wala jest menedżerem z 22-letnim doświadczeniem w branży komunikacji marketingowej, w tym 12-letnią praktyką w zarządzaniu międzynarodowymi teamami produkcyjnymi i kreatywnymi. Specjalizuje się w budowaniu zespołów, usprawnianiu procesów biznesowych, jak i implementacji metod poprawy efektywności i jakości pracy. W VMLY&R Poland jest od marca 2021 roku, wcześniej związany z Cheil Poland, OS3 i Gong. Pracował dla największych międzynarodowych i polskich marek, w tym: Samsung, 4F, PKO BP, BMW, Volvo, TVN, Philips, Ecco, T-Mobile, Lotos, ING, Red Bull, Intel i wielu innych. Jest absolwentem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej.
W wolnym czasie pochłaniają go gry wideo, trenowanie biegania i nauka inwestowania.
1080_1080 Wala.png
Jakub Mikuś jest aktywny zawodowo od 13 lat. Specjalizuje się w wyzwaniach interdyscyplinarnych, łącząc doświadczenie prawnicze, coachingowe, konsultingowe i technologiczne. Do VMLY&R dołączył w styczniu 2019 r., a od maja 2021 r. kierował jako Engineering Manager 20-osobowym zespołem programistów frontend. Wynikiem jego działań było wprowadzenie metod wspierających zarządzanie i rozwój zespołu, takich jak matryce kompetencji, 9-box, radar technologiczny czy zautomatyzowany proces ewaluacji.
Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył aplikację adwokacką. Posiada certyfikaty Professional Scrum Master I (PSM I) oraz ICAN Business Advisor Manager Development Programme. W ostatnich miesiącach ukończył kursy związane z leadershipem i zarządzaniem zespołami na University of Chicago, Esade oraz The London School of Economics and Political Science LSE.
Prywatnie fan kinematografii, nowych technologii, Formuły 1 i kolarstwa.
1080_1080 Mikus.png
Dział technologiczny polskiego oddziału VMLY&R stanowi hub technologiczny całej naszej globalnej sieci VMLY&R, realizując jednocześnie projekty dla klientów zewnętrznych. Działy technologiczne VMLY&R Poland składają się z wykwalifikowanych specjalistów z zakresu backend, frontend & mobile, których praca jest regularnie weryfikowana przez zespół QA realizując projekty zaprojektowane przez działy UX i UI i prowadzone przez Project Managerów. To łącznie ponad 120 osób będących strategicznym partnerem klientów VMLY&R w zakresie prac technologicznych. Budujemy nie tylko aplikacje webowe (React, Vue, Angular), mobilne (Flutter, Android, iOS) czy platformy contentowe (Drupal, AEM, WordPress), ale realizujemy także projekty z zakresu e-commerce (Magento, Shopify), data czy no-code (Webflow, Bubble). Pracujemy dla największych marek świata, w tym między innymi: adidas, Colgate, BAT, Danone, Tic Tac, IKEA, Samsung, Telia, Arelion, T-Mobile, United Rentals, Pfizer czy Sanofi.

Comments

comments

284
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...