Amerykański koncern planuje przeznaczyć miliard dolarów na ochronę środowiska

Redakcja PR - 07.09.2017
279

Amerykański koncern planuje przeznaczyć miliard dolarów na ochronę środowiska

Jak podaje portal Business Insider, jeden z olbrzymich koncernów planuje przeznaczyć miliard dolarów na walkę z globalnym ociepleniem. Chodzi o firmę z branży FMCG – Mars, która posiada w swoim portfolio takie marki jak Snickers, M&M’s,Whiskas i Pedigree. Zarząd firmy zapowiedział, że do 2050 planuje zmniejszyć ilość emitowanego dwutlenku węgla przez własne fabryki o 60 procent.

Mars planuje zainwestować owe miliard dolarów głównie w odnawialne źródła energii. Zakłady produkcyjne mieszczące się w USA i Wielkiej Brytanii są już zasilane energią pochodzącą z elektrowni wiatrowych i słonecznych. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie takich rozwiązań w 11 krajach, w których Mars również produkuje swoje wyroby. Są to między innymi Rosja i Chiny.

Koncern ma również zmieniać skład niektórych swoich produktów. Jednym z przykładów ma być brak mięsa rybiego w karmach dla psów i kotów. Ponadto Mars tworzy branżowe stowarzyszenie, którego celem jest zmuszenie rolników uprawiających kakaowce do większego dbania o środowisko.

Dzięki przemyślanej strategii CSR koncern nie tylko pomoże naszej planecie, ale również swojemu wizerunkowi. Będziemy przyglądać się kolejnym działaniom firmy.

Comments

comments

279
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...