Amerykański koncern planuje przeznaczyć miliard dolarów na ochronę środowiska

Redakcja PR - 07.09.2017
215

Amerykański koncern planuje przeznaczyć miliard dolarów na ochronę środowiska

Jak podaje portal Business Insider, jeden z olbrzymich koncernów planuje przeznaczyć miliard dolarów na walkę z globalnym ociepleniem. Chodzi o firmę z branży FMCG – Mars, która posiada w swoim portfolio takie marki jak Snickers, M&M’s,Whiskas i Pedigree. Zarząd firmy zapowiedział, że do 2050 planuje zmniejszyć ilość emitowanego dwutlenku węgla przez własne fabryki o 60 procent.

Mars planuje zainwestować owe miliard dolarów głównie w odnawialne źródła energii. Zakłady produkcyjne mieszczące się w USA i Wielkiej Brytanii są już zasilane energią pochodzącą z elektrowni wiatrowych i słonecznych. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie takich rozwiązań w 11 krajach, w których Mars również produkuje swoje wyroby. Są to między innymi Rosja i Chiny.

Koncern ma również zmieniać skład niektórych swoich produktów. Jednym z przykładów ma być brak mięsa rybiego w karmach dla psów i kotów. Ponadto Mars tworzy branżowe stowarzyszenie, którego celem jest zmuszenie rolników uprawiających kakaowce do większego dbania o środowisko.

Dzięki przemyślanej strategii CSR koncern nie tylko pomoże naszej planecie, ale również swojemu wizerunkowi. Będziemy przyglądać się kolejnym działaniom firmy.

Comments

comments

215
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...