Computing na krawędzi sieci, czyli Micro Data Center Xpress od Schneider Electric

Informacja Prasowa - 08.12.2017
85

Computing na krawędzi sieci, czyli Micro Data Center Xpress od Schneider Electric

Wbrew powszechnemu wyobrażeniu to nie rdzeń, a krawędź sieci jest jej mózgiem. Funkcjonalność tego obszaru wykorzystuje edge computing, trend zakładający przeniesienie mocy obliczeniowej na brzeg sieci. W ten sposób przedsiębiorstwa mogą efektywniej korzystać z danych dostarczanych przez Internet Rzeczy (IoT). Bezawaryjna łączność, większa przepustowość i maksymalizacja prędkości – to tylko niektóre zalety płynące z nowego rozwiązania. Potencjał ten zauważa Schneider Electric i wprowadza na rynek Micro Data Center Xpress.

 

Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce oraz centrów danych, wprowadza na rynek zestaw produktów Micro Data Center Xpress. Umożliwiają one przedsiębiorstwom szybsze i tańsze wdrażanie mikro centrów danych zlokalizowanych na krawędzi sieci. Produkty zaprojektowano w taki sposób, by umożliwić preinstalację urządzeń informatycznych jeszcze przed ich wysyłką i zamknąć w jednej obudowie zarówno kompletną infrastrukturę centrum danych, jak i oprogramowanie zarządzające. W ten sposób możliwa jest szybsza integracja całego rozwiązania IT o 20 proc., natomiast zapotrzebowanie na powierzchnię pod sprzęt może zmniejszyć się nawet o 50 proc.

 

Przedsiębiorstwa przemysłowe, korzystające na co dzień z technologii Internetu Rzeczy borykają się z problemem zrywanych połączeń, przesyłu ogromnych ilości danych oraz ich bezpieczeństwa. Nasze mikro centra danych pracujące na krawędzi sieci, zapewniają wzrost prędkości przesyłu informacji oraz minimalizują ryzyko wystąpienia awarii sieci. Do centralnych repozytoriów przesyłane są tylko istotne dla nas dane z urządzeń pracujących na krawędziach, dzięki czemu ograniczamy ruch informacji w sieci. Takie środowisko łatwiej jest też stale obserwować i kontrolować zachodzące w nim procesy. W ten sposób wychodzimy naprzeciw zachodzącym na rynku zmianom, zwłaszcza w obszarze Internetu Rzeczy. Zależy nam na tym, aby nasi klienci mieli do dyspozycji najnowocześniejsze,  zarazem proste i efektywne kosztowo rozwiązania – mówi Urszula Fijałkowska, Dyrektor Sprzedaży w APC by Schneider Electric.

 

 Dzięki wykorzystaniu pakietu do zarządzania infrastrukturą centrów danych (DCIM), oprogramowania StruxureWare oraz platformy architektury EcoStruxure, produkty Micro DC Xpress mogą być zintegrowane w większy system, służący monitorowaniu zasobów po stronie klienta. Możliwa jest również integracja ze stosowanymi przez dostawcę usług narzędziami do zdalnego monitorowania urządzeń i zarządzania nimi poprzez chmurę. Rozwiązanie zapewnienia maksymalny czas pracy i nieprzerwaną łączność. Pozwala dodatkowo na ochronę fizyczną, zapobiegających nieautoryzowanemu dostępowi, co znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa środowiska pracy.

Comments

comments

85
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...