Informacja Prasowa - 09.06.2020
123

Radio TOK FM z rekordowymi wynikami słuchalności

Radio TOK FM z rekordowymi wynikami słuchalności

W ciągu roku Radio TOK FM poprawiło swój udział w rynku prawie o 25%. W trudnym czasie związanym z wybuchem pandemii i w dynamicznie zmieniającej się sytuacji politycznej w Polsce stacja zanotowała rekordowe wyniki słuchalności – udział TOK FM w czasie słuchania wzrósł do 2,6%. We wszystkich miastach nadawania rozgłośnia jest już na 3. miejscu pod względem słuchalności, a w największych aglomeracjach objęła pozycję wicelidera. To wyniki najnowszego raportu Radio Track, przygotowanego przez Kantar Polska za okres marzec – maj 2020 r.

Od marca do maja 2020 r. udział Radia TOK FM w czasie słuchania w całej Polsce wyniósł 2,6%, a zasięg dzienny stacji sięgnął 2,8%

W 23 obszarach miejskich, w których można słuchać programu rozgłośni w eterze, coraz więcej osób wybiera TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne zajmuje w nich 3. miejsce pod względem słuchalności, na które wskoczyło z 5. pozycji. W największych polskich miastach – powyżej 200 tys. i powyżej 500 tys. mieszkańców – Radio TOK FM ma już 2. lokatę. Jest wiceliderem słuchalności od grudnia 2019 r. w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

– W ciągu ostatnich 5 lat Radio TOK FM podwoiło swój udział w rynku słuchalności. Kolejne rekordowe wyniki stacji są efektem konsekwentnego realizowania strategii opartej na skupieniu uwagi słuchaczy na wyborach i kampaniach wyborczych, które miały miejsce od 2015 r. Jesteśmy dumni, że dla cały czas rosnącej grupy słuchaczy TOK FM jest radiem pierwszego wyboru – komentuje najnowsze dane o słuchalności Radia TOK FM Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory. – Ogromnie cieszy nas zarówno silna pozycja rozgłośni na rynku słuchalności, jak i unikatowa w skali światowej pozycja TOK FM w zakresie oferty podcastowej i sprzedaży dostępu do treści tworzonych przez dziennikarzy stacji – bo to oznacza, że nasi odbiorcy chcą słuchać TOK FM wszędzie, w eterze i w sieci.

Aktualnie liczba wykupionych subskrypcji Premium TOK FM, zapewniających dostęp do podcastów stacji, przekroczyła 23 tysiące.

– Radio TOK FM to według mnie najlepszy zespół radiowy w Polsce – zgrany, szybki, profesjonalny, umiejący wyciągać własne wnioski. Tworzą go ciekawe osobowości, dziennikarze z pasją, dla których praca w TOK FM to prawdziwa misja. A jednocześnie nasza antena to także słuchacze – program TOK FM powstaje bowiem nie tylko z myślą o nich, ale i z ich pomocą. Codziennie zapraszamy odbiorców do kontaktu, dajemy im przestrzeń do wypowiedzi – dodaje Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM. – Przed nami gorący politycznie czas wyborów, kwintesencja demokracji – w naszej redakcji to okres mobilizacji, by wszystko, co dzieje się w świecie polityki i nie tylko, zrelacjonować i skomentować, a przede wszystkim wyjaśnić naszym słuchaczom. Kolejny raz warto będzie posłuchać TOK FM, aby zrozumieć.

Radio TOK FM – Pierwsze Radio Informacyjne jest opiniotwórczym radiem „mówionym”, w którym słowo stanowi około 90% programu antenowego. Stacja intensywnie rozwija swoją ofertę premium, a liczba wykupionych dostępów Premium TOK FM dynamicznie rośnie – na koniec 1. kwartału 2020 r. wyniosła ponad 23 tys.

Podcastowa oferta Radia TOK FM to cyfrowa biblioteka ponad 200 audycji i cykli tematycznych o różnorodnej tematyce – m.in. politycznej, ekonomicznej, społecznej, naukowej i poradnikowej – zawierająca ponad 75 tys. podcastów. Są wśród nich bieżące audycje z anteny Radia TOK FM, podcasty dostępne wyłącznie w internecie, a także cykle archiwalne o ponadczasowej wartości i podcasty partnerów.

Comments

comments

123
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...