Znamy laureatów konkursu „Ambasador Polski 2019”

Informacja Prasowa - 14.10.2019
127

Znamy laureatów konkursu "Ambasador Polski 2019"

Znamy już wyniki zorganizowanego przez KGHM S.A. Plebiscytu „Ambasador Polski 2019”. Zwycięzców konkursu objętego Patronatem Honorowym Prezydenta RP ogłoszono 12 października br. podczas zorganizowanej w Warszawie uroczystej gali z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów Piotra Glińskiego oraz Kapituły konkursu na czele z jej przewodniczącym – Prezesem Zarządu KGHM Marcinem Chludzińskim.

Poprzez Plebiscyt „Ambasador Polski” chcemy wyróżnić Polaków, którzy swoim talentem, pasją i codzienną ciężką pracą kreują i wzmacniają wizerunek Polski jako nowoczesnego, szybko rozwijającego się kraju o dużym potencjale, którego obywatele osiągają sukcesy w różnych dziedzinach życia społecznego, naukowego i kulturalnego. Zainteresowanie konkursem przekroczyło nasze oczekiwania. Cieszę się, że internauci nadesłali tyle zgłoszeń. Jako przewodniczący Kapituły chciałbym również podkreślić, że wybór zwycięzców był niezwykle trudny – powiedział Prezes Zarządu KGHM Marcin Chludziński.

 

Na początku uroczystości głos zabrał Mariusz Rusiecki, doradca Prezydenta RP: – W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który objął to wydarzenie patronatem, składam na ręce organizatorów podziękowania i gratulacje. Opinia danego kraju na arenie międzynarodowej kształtuje się przecież poprzez postawy obywateli tego kraju. Nie byłoby polskiej niepodległości gdyby nie nasi ambasadorzy, którzy na całym świecie zabiegali o polską sprawę – mówił.

 

Odczytany został również list Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. – Nie mam wątpliwości, że wybór, którego dokonała Kapituła był niełatwy. Jestem jednak również przekonany, że tytuł „Ambasadora Polski” przypadł osobom, które nie tylko osiągają niezwykłe sukcesy na polach swojej działalności, ale budują również kapitał wizerunkowy i świadczą o Polsce w najlepszy możliwy sposób. Ambasador to najwyższy rangą przedstawiciel kraju poza jego granicami. Laureaci plebiscytu zasługują na taki tytuł i wyróżnienie – zwracał się do zgromadzonych na Gali Premier.

Zwycięzców plebiscytu wybrała Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli administracji, przedsiębiorców, ludzi nauki, kultury i sportu. Laureatów konkursu wyłoniono spośród nadesłanych przez internautów kandydatur. Wyróżnione mogły zostać osoby, dzięki którym wzrasta rozpoznawalność i wartość polskiej kultury na świecie, które szczególnie przyczyniły się do promocji polskiej nauki lub odniosły sukces w sporcie. Jury brało pod uwagę nie tylko dokonania kandydatów, ale także postawy, które przyczyniają się do budowania dobrej opinii o Polakach jako narodzie.

Ambasador Nauki Polskiej – Artur Chmielewski

Laureat nagrody w dziedzinie nauki Artur Chmielewski – to menadżer misji kosmicznych w NASA, jest nie tylko świetnym specjalistą w swojej dziedzinie, który samą swoją pracą buduje wizerunek Polski, ale też prawdziwym ambasadorem polskich naukowców. W ramach swojej pracy dla NASA JPL przyczynia się do eksploracji kosmosu, zarządzał między innymi misją, której celem było lądowanie na komecie.

Ambasador Polskiego Sportu – Patrycja Pacak

Zwyciężczyni w kategorii „Ambasador Polskiego Sportu” Patrycja Pacak – mistrzyni świata w akrobacji szybowcowej dokonała tego, czego nigdy dotąd nie zdołała zrobić żadna kobieta. Zdobyła mistrzostwo świata w zdominowanej przez mężczyzn dyscyplinie, wymagającej nie tylko doskonałej techniki, ale też wielkiej odwagi.

Ambasador Kultury Polskiej – Krzysztof Jabłoński

Tytuł „Ambasadora Kultury Polskiej” został przyznany Krzysztofowi Jabłońskiemu, pianiście, który występuje na estradach Europy, obu Ameryk i Azji, popularyzując kulturę polską w najlepszym wydaniu i przypominając uwielbianą na całym świecie twórczość Fryderyka Chopina. Jest regularnie zapraszany do prowadzenia wykładów, kursów mistrzowskich oraz udziału w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Ambasador Polski 2019: Nagroda Publiczności – Andrzej Bargiel

Internauci zdecydowali, że nagroda publiczności trafi w ręce Andrzeja Bargiela, pierwszego człowieka, który zjechał na nartach ze szczytu K2 i Broad Peak. Zdobywca tego tytułu to człowiek wyjątkowy: prawdziwy obieżyświat, a jednocześnie lokalny patriota, zakochany w Tatrach i szanujący swoje korzenie. Jako ratownik TOPR zawsze gotowy do niesienia pomocy, jako narciarz i himalaista waleczny, ale rozsądny i niepodejmujący zbędnego ryzyka.

Ambasador Polski 2019 – Nagroda Specjalna Prezesa KGHM dla Lindy i Roberta Ollisów

W tym roku Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński nagrodę specjalną przyznał Lindzie i Robertowi Ollisom, rodzicom Michaela Ollisa, sierżanta wojska amerykańskiego, który w 2013 roku, w trakcie wspólnych walk w Afganistanie, oddał swoje życie ratując Karola Cierpicę, żołnierza Wojska Polskiego. Obecnie aktywnie biorą udział w życiu Polonii i stali się Ambasadorami Polski wśród swoich rodaków.

Plebiscyt „Ambasador Polski”

Konkurs organizowany przez KGHM Polska Miedź S.A. odbywa się w tym roku po raz pierwszy. Poprzez ten plebiscyt firma chce podziękować Polakom – naukowcom, artystom, sportowcom i przedsiębiorcom, którzy przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku naszego kraju na świecie. To oni są prawdziwymi Ambasadorami Polski.

źródło: kghm.com

 

Comments

comments

127
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...