Zmiany w Zarządzie Mobiem Polska – Michał Giera nowym prezesem

Informacja Prasowa - 14.01.2020
271

Zmiany w Zarządzie Mobiem Polska - Michał Giera nowym prezesem

Z początkiem stycznia br. Michał Giera stanął na czele Mobiem Polska (Grupa Interia.pl), zastępując Norberta Kowalskiego na stanowisku prezesa zarządu. Nowy lider agencji marketingu mobilnego w Polsce będzie odpowiadał m.in. za poszerzenie portfolio, wzmocnienie obecnych produktów i zasobów osobowych, a także – za rozwój unikalnych kompetencji oraz umocnienie pozycji firmy na rynku.

Zmiana była od początku wpisana w strategię działania spółki. Zgodnie z planem, Norbert Kowalski miał uporządkować strukturę firmy i przygotować ją do dalszego działania w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym. I wywiązał się z tego zadania w pełni. Teraz Michał Giera, jako nowy prezes, odpowiada za rozwój agencji na płaszczyźnie strategicznej, produktowej oraz kadrowej. Zamierza również poszerzyć zasób kompetencyjny Mobiem Polska. Dzięki temu firma będzie mogła oferować efektywne rozwiązania reklamowe, odpowiadające najnowszym trendom mobile marketingu.

–W lutym ub.r. wspólnie z Norbertem Kowalskim opracowaliśmy roczny plan zmian, który został już w pełni zrealizowany. Dzięki jego zaangażowaniu agencja zyskała dobry kierunek rozwoju oraz została przygotowana do funkcjonowania w bardzo konkurencyjnym środowisku. Wierzę, że pod kierownictwem nowego zarządu obrany kurs będzie kontynuowany, a także wzbogacany o nowe pomysły  – mówi Artur Potocki, prezes zarządu Grupy Interia.pl.

Michał Giera dołączył do zespołu Mobiem Polska w czerwcu 2019 roku jako Head of Mobile Product. Wcześniej zdobywał doświadczenie zawodowe m.in. w portalu Gazeta.pl oraz w Grupie Wirtualna Polska, gdzie odpowiadał za rozwój produktu multimedialnej sieci reklamowej AdTotal. Prowadził również własny projekt z zakresu analityki aplikacji mobilnych. Przed dołączeniem do zespołu Mobiem współpracował ze Spicy Mobile w zakresie rozszerzania nowych obszarów biznesowych, w tym promocji aplikacji mobilnych. Nowy prezes to także prelegent licznych konferencji branżowych oraz wykładowca mobile marketingu na uczelniach wyższych.

Michał Giera

 

–Dziękuję Arturowi Potockiemu i Norbertowi Kowalskiemu za złożoną propozycję. Rola lidera niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność, ale bardzo cieszę się z jej przyjęcia. Czuję, że to będzie intensywny oraz dobry czas zarówno dla mnie, jak i dla agencji. Przez ostatnie miesiące udało mi się poznać cały zespół. Wierzę w jego ogromny potencjał, dzięki któremu firma będzie się rozwijała zgodnie z rynkowymi trendami. Mamy też sporo nowych planów. I będziemy sukcesywnie je wdrażać – zapowiada Michał Giera.

Ustępujący ze stanowiska Norbert Kowalski do końca marca 2020 roku będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu, służąc firmie swoim doświadczeniem.

– Chciałbym podziękować Arturowi Potockiemu za zaufanie, jakim mnie obdarzył w trudnym dla agencji czasie. To jednak nie koniec. Przed nami są jeszcze trzy miesiące wspólnej pracy nad przyszłością firmy, które zamierzam efektywnie wykorzystać– podkreśla odchodzący prezes.

Norbert Kowalski jest związany z mediami od przeszło 20 lat, w tym – z Grupą Interia.pl od 14 lat. Od stycznia do grudnia 2019 roku pełnił funkcję prezesa spółki Mobiem Polska. Przez 10 lat był dyrektorem zarządzającym w Grupie AdRetail. Wcześniej był zastępcą dyrektora marketingu & PR oraz kierownikiem w dziale planowania mediów, a także pełnomocnikiem Zarządu ds. współpracy w Grupie Bauer.

Norbert Kowalski

Comments

comments

271
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...