ZIPSEE „Cyfrowa Polska” po raz kolejny wspiera młodych twórców z Patronite.pl

Informacja Prasowa - 18.10.2016
222

ZIPSEE "Cyfrowa Polska" wręczyła granty 4 twórcom z Patronite.pl

Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT ZIPSEE w ramach e-mecenatu rozdał kolejne granty pieniężne młodym twórcom i pasjonatom, pozyskującym patronów za pośrednictwem portalu Patronite.pl. Otrzymane środki finansowe twórcy przeznaczą na dalszy rozwój swoich nieprzeciętnych talentów. 

Wśród czterech nagrodzonych osób znalazł się Leszek Bujanowski, fotograf o ogromnym talencie, który jak sam o sobie pisze na platformie Patronite.pl –  potrafi przedstawiać zwykłe miejsca w niezwykły sposób.

Kolejne wyróżnienie trafiło do Kamila Wrońskiego, najmłodszego polskiego mechatronika i studenta. 9-latek, który chodzi aktualnie do szkoły podstawowej, studiuje jednocześnie Mechatronikę na Politechnice Lubelskiej, a od czwartego roku życia tworzy wynalazki, np. roboty.

Następne stypendium otrzymał Paweł Michalski, alpinista który został doceniony za wytrwałość w umocnieniu wizerunku Polski jako lidera światowej alpinistyki.

Grant pieniężny trafił również do Krzysztofa Gonciarza, blogera i vlogera, prowadzącego kanał komediowy oraz podróżniczo-lifestyle’owy. Nagrodę przyznano mu za dużą kreatywność w wykorzystywaniu nowych technologii.

Ponadto fakt przyznania wyróżnienia Krzysztofowi Gonciarzowi przez Michała Kanownika, Prezesa ZIPSEE „Cyfrowa Polska” został połączony z odbywającym się 16 października br. spotkania w Teatrze 6. Piętro dla patronów artysty, którzy za pomocą Patronite.pl przekazali mu pieniądze.

Twórczość Krzysztofa Gonciarza oraz innych artystów udowadnia, że internet może być sprzymierzeńcem twórców oraz źródłem ich finansowania” – mówi Michał Kanownik, prezes ZIPSEE „Cyfrowa Polska”. „Mając świadomość postępującej cyfryzacji od samego początku wspieramy projekt Patronite.pl, którego jesteśmy partnerem, a co za tym idzie artystów w nim zarejestrowanych. Jest to transparenty sposób finansowania twórców, ponieważ tutaj sami konsumenci, a nie jakakolwiek instytucja publiczna, decydują, kogo i czyj talent finansowo chcą wspierać” – dodaje.

W ocenie Michała Kanownika  portal Patronite.pl to dowód na to, że cyfrowa technika spełnia istotną rolę w finansowaniu kultury oraz pomaganiu młodym artystom.

Comments

comments

222
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...