Zakochaj się w wieży Eifla z klocków Lego

Informacja Prasowa - 16.11.2022
88

Najwyższy zestaw w historii

15 listopada 2022: Grupa LEGO zaprezentowała dziś swój najwyższy model z klocków w historii marki. Zapierający dech w piersiach nowy zestaw LEGO® Wieża Eiffla jest wiernym odwzorowaniem jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektury na świecie, który natychmiast przeniesie Cię do serca Paryża.

Ten imponujący zestaw LEGO po zbudowaniu osiąga wysokość 149 cm – co czyni go wyjątkowym odwzorowaniem sławnej konstrukcji w formie budowli z klocków.

Zestaw składa się z 10,001 elementów, które w autentyczny sposób odwzorowują potężną wieżę z kutego żelaza – z piękną konstrukcją kratownicy, trzema platformami obserwacyjnymi, elementami zieleni, windami, biurem na szczycie oraz wieżą nadawczą i flagą Tricolore na jej szczycie. Zestaw można podzielić na cztery części, dzięki czemu jest łatwy do zbudowania, przeniesienia i zabawy.

Wieża Eiffla była budowana od 1887 do 1889 roku, będąc najważniejszą częścią Targów Światowych odbywających się w 1889 roku. Pomimo początkowej krytyki dotyczącej wyglądu, stała się globalną ikoną kultury i jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie.

Rok Žgalin Kobe, projektant LEGO, opisał proces projektowania nowego zestawu: „Chcieliśmy znaleźć doskonałą interpretację LEGO dla inżynierskiego i architektonicznego arcydzieła, jakim jest wieża Eiffla. Wzorowaliśmy się na zasadach konstrukcyjnych oryginalnej wieży tak drobiazgowo, jak tylko pozwalał na to system klocków LEGO. Podczas budowania odkryjemy ciekawe i nowatorskie techniki budowania z klocków LEGO, które odzwierciedlają i ożywiają rzeczywiste architektoniczne funkcje wieży. Po ukończeniu budowy łatwiej będzie sobie uzmysłowić, jak zapierające dech w piersiach jest uczucie, gdy stoisz na szczycie i patrzysz na bogatą historię Paryża. To idealny zestaw zarówno dla fanów podróży, jak i architektury.”

Comments

comments

88
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...