Yieldbird zrealizował kampanię programmatic audio w playerach online Grupy Radiowej Agory

Informacja Prasowa - 02.09.2019
194

Yieldbird zrealizował kampanię programmatic audio w playerach online Grupy Radiowej Agory

Yieldbird, firma specjalizująca się w optymalizacji zasobów reklamowych wydawców, we współpracy z agencją Resolution z Grupy OMD, przeprowadziła kampanię wykorzystującą reklamę audio sprzedawaną w modelu programatycznym. Działania reklamowe dla klienta z segmentu motoryzacyjnego premium były prowadzone na powierzchniach należących do Grupy Radiowej Agory.

 

Spotów klienta agencji Resolution mogli wysłuchać odbiorcy audycji radiowych i podcastów w playerze online Radia TOK FM i internetowego radia Tuba FM. Reklamy zostały przygotowane w formacie MP4, zgodnie ze standardem VAST (emitowane jako preroll i postroll), a także jako MP3 w standardzie VAST. Ich zakup w modelu programatycznym pozwolił na zastosowanie szeregu opcji targetowania, zbliżonych do tych dostępnych w reklamie wideo i display, oraz na wykorzystanie danych tzw. 1st i 3rd party data.

 

Bardzo dobre wyniki kampanii, zadowolenie klienta, jak i wypracowany przez nas skuteczny proces prowadzenia tego typu działań sprawiły, że teraz naszym celem będzie zwiększenie skali udziału emisji programatycznych w przychodach Grupy Radiowej Agory. Chcemy również popularyzować takie rozwiązania wśród pozostałych wydawców, z którymi współpracujemy, a którzy dysponują powierzchnią audio w internecie– mówi Tomasz Kryń, Head of Programmatic Premium w firmie Yieldbird.

 

Ponad 20 mln osób w Polsce codziennie słucha radia, a około 20% polskich użytkowników internetu regularnie słucha podcastów*. Mimo to liczba kampanii audio sprzedawanych w modelu programatycznym jest nadal niewielka. Jak podkreślają eksperci Yieldbird i Resolution, wynika to z niskiej świadomości korzyści, jakie może dać reklamodawcom automatyzacja zakupu reklam w kanale audio. Problemem są również wymagające aspekty techniczne związane z obsługą tego typu emisji.

 

– Rosnąca potrzeba optymalizacji i personalizacji emisji reklamowych po stronie reklamodawców w kolejnych kanałach takich, jak audio, TV czy OOH, stanowi zarówno szansę, jak i wyzwanie dla wydawców internetowych. Zakup programatyczny daje możliwość efektywniejszej monetyzacji posiadanych powierzchni, ale jednocześnie stwarza konieczność zaangażowania dodatkowych zasobów oraz poszerzania kompetencji – wyjaśnia Tomasz Kryń.

 

Comments

comments

194
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...