„Wysokie Obcasy Praca” z raportem specjalnym o karierze na drugie pół życia 

Informacja Prasowa - 02.12.2021
94

„Wysokie Obcasy Praca" z raportem specjalnym o karierze na drugie pół życia 

„Wysokie Obcasy Praca” z raportem specjalnym o karierze na drugie pół życia

  2 grudnia br. na rynku prasy ukaże się nowe wydanie magazynu „Wysokie Obcasy Praca”, a w nim raport specjalny #50PLUSMINUS, czyli kariera na drugie pół życia. W numerze znaleźć będzie można m.in. rozmowę z prof. Agnieszką Chłoń-Domińczak o kondycji Polaków po 50-tce, sylwetki dojrzałych kobiet sukcesu, w tym bohaterki okładki – publicznie starzejącej się Sarah Jessiki Parker, a także pomysły na karierę w dojrzałym wieku. Czytelniczki i czytelnicy pisma dowiedzą się także, co nas czeka w 2022 r. – redakcja zapytała pięć ekspertek, na czym warto się skupić oraz w co zainwestować swój czas i pieniądze przez najbliższych 12 miesięcy. 

 Bohaterką okładki grudniowego wydania „Wysokich Obcasów Praca” jest 56-letnia aktorka Sarah Jessica Parker. O tym, jak gwiazda serialu „Seks w wielkim mieście” odważyła się publicznie zestarzeć, a także o jej karierze, życiu rodzinnym i własnej firmie projektowej pisze na łamach magazynu Izabela Farenholc.

Artykuł otwiera specjalny raport numeru #50PLUSMINUS, w którym redakcja podejmuje temat kariery zawodowej kobiet w ich drugiej połowie życia. Czytelniczki znajdą w tej części magazynu m.in. rozmowy z ekspertami, w tym z prof. Agnieszką Chłoń-Domińczak z Instytutu Statystyki i Demografii SGH, liderki polskiej grupy badawczej „Badania zdrowia, starzenia się i procesów przechodzenia na emeryturę w Europie”. O stanie zdrowia Polaków na tle innych mieszkańców Europy, sytuacji zawodowej dojrzałych pracowników oraz aktywności społecznej polskich seniorów opowiada ona dziennikarce Iwonie Dominik.

 Joanna Pruszyńska-Witkowska, inicjatorka kampanii Woman Update oraz współzałożycielka Future Collars – szkoły programowania i kompetencji cyfrowych radzi z kolei czytelniczkom magazynu, aby nauczyły się kodowania, przedstawiając pięć powodów, by w każdym wieku polubić IT. W raporcie ukazały się także rozmowa z psychoterapeutką Ewą Woydyłło-Osiatyńską o polskich silversach i ich sytuacji na rynku pracy, wywiad z amerykańsko-francuską dziennikarką Pamelą Druckerman o dojrzewaniu do dorosłości i sztuce akceptacji, a także historia Lucy Kellaway, która w wieku 57 lat rzuciła pracę felietonistki w „Financial Timesie”, by zostać nauczycielką.

 Na łamach grudniowego wydania „Wysokich Obcasów Praca” redakcja magazynu zapytała ponadto pięć ekspertek z różnych dziedzin, na czym warto się skupić w nadchodzącym 2022 r. O tym, jakie kompetencje nabyć, w co inwestować pieniądze i czas oraz czego się nauczyć i co przeczytać podpowiadają: analityczka trendów Natalia Hatalska, prezeska Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” Bianka Siwińska, futurolożka i badaczka rozwoju sztucznej inteligencji Aleksandra Przegalińska, polityczka i ekonomistka Henryka Bochniarz oraz szefowa hubu edukacyjnego Lightness Zyta Machnicka.

  Najnowsze wydanie magazynu „Wysokie Obcasy Praca” będzie dostępne w punktach sprzedaży prasy od 2 grudnia br. w cenie 15,99 zł. Można je również pobrać w aplikacji „Wysokie Obcasy Extra”, a także kupić na m.in Prenumerata24.pl i Kulturalnysklep.pl, a w formie cyfrowej na Publio.pl.

  Wydanie wspiera kampania promocyjna w prasie („Gazeta Wyborcza” i jej tygodniki), internecie (Wyborcza.pl, Wysokieobcasy.pl, Google, YouTube) oraz w social mediach „Wysokich Obcasów”. Działania przygotował zespół promocji „Wysokich Obcasów” 

Comments

comments

94
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...