WP przygotowuje serial komediowy

Redakcja PR - 05.11.2018
88

Współpraca Polpharmy i WP brand studio

„Pod włos” to sześcioodcinkowa komediowa produkcja, której akcja toczy się w salonie fryzjerskim. Premiera 7 listopada na stronie głównej WP, serwisach tematycznych i kanałach social media. Emisja kolejnych odcinków w każdą środę.

Akcja dzieje się w nietypowym salonie fryzjerskim, w którym pada więcej ciętych żartów niż włosów. Każdy odcinek to inna, przepełniona humorem historia fryzjera Adriana i jego stałej klientki Moniki. W tych rolach Rafał Mohr, znany z seriali „Graczykowie”, „Pitbull” oraz „Pierwsza miłość” oraz jedna z najzdolniejszych polskich parodystek, Kasia Kwiatkowska.

Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Michał Hawliczek i Michał Adaszewski. Za koncepcję merytoryczną, nadzór produkcji oraz strategię reklamową serialu odpowiada WP brand studio. Dom mediowy Dentsu Aegis Network zajmuje się planowaniem i zakupem mediów. Producentem wykonawczym serialu „Pod włos” jest Agencja TVN. Projekt realizowany jest na zamówienie Polpharma SA dla marki Biotebal.

„Serial „Pod włos” to połączenie projektu komercyjnego i artystycznego. Szeroka dystrybucja w serwisach Wirtualnej Polski, dotarcie do precyzyjnej grupy odbiorców, zaangażowanie świetnych aktorów i ekipy produkcyjnej. Działaliśmy zgodnie ze strategią – kontent ma znaczenie, ale równie ważny jest kontekst i precyzyjne targetowanie” – mówi Aleksandra Pietrzyk, dyrektor działu Branded Content Video w WP.

 

 

„Projekt wpisuje się w trend budowania wizerunku i pozytywnych skojarzeń z marką poprzez dostarczanie wartościowego, dedykowanego i osadzonego w świecie marki kontentu o walorach rozrywkowych. Emisja serialu i towarzyszących działań reklamowych w ramach ekosystemu Wirtualnej Polski gwarantuje spójność, odpowiedni zasięg oraz impakt niezbędny do realizacji celów komunikacyjnych. Pozwala też dotrzeć do mniej uchwytnych odbiorców, jak użytkownicy AdBlocka czy tzw. TV light viewers” – mówi Rafał Klara, Strategy Manager w Dentsu Aegis Network.

Wraz z premierą serialu Wirtualna Polska przygotuje również sekcję specjalną, w której znajdą się artykuły i ciekawostki nt. pielęgnacji włosów. Treści przygotuje redakcja WP wspólnie z partnerem. Poza artykułami znajdą się w niej także wszystkie odcinki serialu.

„Akcja »Pod włos« to ukłon w stronę emocji kobiet, które towarzyszą im każdego dnia. Postanowiliśmy nadać marce Biotebal moc przywracania kobietom wiary w siebie, a nie tylko poprawy fizycznego wyglądu. Serial i wykorzystanie postaci fryzjera to nawiązanie do kampanii telewizyjnej, w której prezentowaliśmy recepty na zdrowe włosy” – mówi Joanna Szczygieł, Starszy Kierownik Produktu Biotebal.

WP brand studio to wewnętrzna agencja content marketingowa Wirtualnej Polski. Wspiera marketerów w realizacji ich strategii komunikacji, w oparciu o content marketing, reklamę natywną oraz influencer marketing. Specjalizuje się w rozwiązaniach bazujących na unikatowych treściach i formatach reklamowych.

Comments

comments

88
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...