Walentynki – jak rozkochać odbiorców newslettera?

Informacja Prasowa - 14.02.2017
62

Walentynki – jak rozkochać odbiorców newslettera?

W tym roku kampanie e-mail marketingowe związane z Walentynkami można zaobserwować od początku stycznia. Po bardzo mocnym i pracowitym okresie świątecznym, Sylwestrze oraz Nowym Roku, marketerzy wykorzystują do sprzedaży każdą okazję, którą jest niewątpliwie święto zakochanych.

Walentynki to doskonały czas na zakupy, ponieważ każda zakochana osoba chce obdarować swoją drugą połówkę, sympatię lub osobę, którą lubi. W tym czasie dominuje kolor czerwony, motyw serca, odniesienia do uczuć i silna personalizacja.

Zacznij od tytułu

W okresie przedwalentynkowym newslettery pełne są tytułów zawierających nawiązania do miłości. Nagłówek może odnosić się do okazji zrobienia prezentu drugiej osobie, jak np. w wiadomości sklepu internetowego Gomez.pl.

Gomez_tytuł

Sklep zachęca do przejrzenia popularnych prezentów dla niej lub niego. Inaczej do kwestii tytułu podchodzi sklep Zalando, który przypomina aby w miłosnym okresie zadbać o swoją garderobę.

Zalando_tytuł

O miłości do zakupów informuje nas również w swoich kreacjach klub zakupowy showroomprive.pl, O miłości do zakupów informuje nas również w swoich kreacjach klub zakupowy showroomprive.pl, który wykorzystał w kampanii personalizację oraz specjalną kampanię prezentową w postaci rabatu.

showroomprive.pl_tytuł

A może GIF?

W obecnym roku w kreacjach kampanii mailingowych widać także duży udział GIF-ów, które zastępują zdjęcia. Jest to obecnie bardzo popularny sposób zwrócenia uwagi u subskrybenta. Showroomprive w kampanii wykorzystał hasło „gesty liczą się bardziej niż słowa” i do kreacji jest dołączony obrazek dziewczyny, która wysyła nam całusa.

Showroomprive_GIF

Podobny pomysł na promocję sklepu i wykorzystanie ruchomego obrazu miał w tym roku Mustache.pl oraz marka Tommy Hilfiger.

tommy_GIF

mustache_GIF

Co jest popularne na Walentynki?

Podczas święta zakochanych, branżą której reklamy są najbardziej widoczne jest turystyka. Marki różnie podchodzą do tej kategorii. Polskie Linie Lotnicze LOT zachęcają do indywidualnych podróży poprzez promocję oraz zniżki na bilety w okresie lutowym.

LOT_2

Walentynki to także czas, gdy zakochane pary wybierają się na romantyczne filmy. Sieci kin z wyprzedzeniem przypominają o specjalnych, walentynkowych seansach, np. Cinema City zachęca do zakupu biletu na nową część serii filmów o Grey’u. Przy zakupie wejściówki na film można także skorzystać z innych promocji oferowanych przez kino.

cinema city_1

Warto zwrócić także uwagę na kampanie sprzedażowe, ponieważ w Walentynki często kupujemy podarunki drugiej osobie. Najwięcej propozycji prezentowych wysyłają perfumerie oraz sklepy z ubraniami. Perfumy.pl zachęca do zakupu seksownych zapachów w cenach, które można „pokochać”.

iperfumy.pl

W kategorii odzieżowej, sklep Gomez.pl spersonalizował newsletter tak, by można było wybrać prezent dla niej lub dla niego. Zaproponowane przez sklep ułatwienie to dobre rozwiązanie, dzięki któremu klient nie musi ustawiać odpowiednich filtrów w wyszukiwarce. Dość popularnym sposobem zachęty do walentynkowych zakupów są oczywiście rabaty, które oferuje np. Wólczanka.

wólczanka.pl

Kreatywność marketerów jest w tym momencie ogromna i w okresie Walentynek można spotkać kreacje związane z przeróżnymi branżami oraz stargetowane pod różne cele. Przez około 1,5 miesiąca nasze skrzynki otrzymują dużą ilość „miłosnych” kreacji, które jak widzimy, są zbliżone do tego co otrzymywaliśmy wcześniej. Jednak z każdym rokiem pojawiają się marki, które decydują się na nowe i kreatywne elementy, które tylko zachęcają do wypróbowania ich oferty.

Tomasz Rowiński – Członek Zarządu w Beemail, pierwszej platformie e-mailingowej dla e-commerce, gdzie odpowiada za koordynację platformy oraz działania z obszaru marketingu. Wcześniej pracował w LeadBullet i IdeaBank, gdzie zajmował się między innymi budowaniem długofalowych relacji z klientami tych marek. Zawodowo interesują go nowe technologie wykorzystywane w obszarze marketingu. Prywatnie jest aktywnym członkiem społeczności FilmWeb, fanem Realu Madryt, wszelkich tematów geekwsko- fantastycznych. Wolne chwile najczęściej spędza na podróżowaniu. Więcej nt. Beemail na www.beemail.pl

Comments

comments

62
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...