„W tej kampanii naszym klientem jest Polska”

Informacja Prasowa - 02.10.2023
258

IAA Power Podcast o profrekwencyjnych inicjatywach społecznych angażujących branżę

Co my jako branża komunikacji marketingowej możemy zrobić dla wyborów i dla kraju? Czy powinniśmy się angażować w kampanie profrekwencyjne? Jakie inicjatywy są prowadzone i jakie wartości za nimi stoją? W najnowszym odcinku IAA POWER PODCAST ekspertki komunikacji marketingowej – Dorota N. Haller i Zofia Sanejko – rozmawiają o tym, dlaczego warto zdecydować 15 października, jak będzie wyglądał nasz kraj.

Podnoszenie świadomości obywatelskiej, pokazywanie, że udział w wyborach to prawo, z którego warto skorzystać, to główne cele licznie obecnie prowadzonych kampanii profrekwencyjnych, w które angażuje się również, zwykle pro bono, branża marketingowa.

– Jeżeli coś umiem, mam jakieś doświadczenie, to czuję potrzebę, żeby to wykorzystać w jak najlepszy sposób, dla dobra nie tylko swojego – tłumaczyła Zofia Sanejko,  dyrektor obsługi kluczowych klientów w kancelarii LGL, aktywnie wspierająca kampanię „To Twój wybór. Idź na wybory” (https://www.twojwybor.pl/). – Nie wyobrażam sobie, żebym nie starała się jakoś pomóc, żeby kraj, w którym mieszkam był jak najlepszy i aby mnie, moim bliskim i przyjaciołom dobrze się w nim żyło – dodaje.

 Jak zauważyła Dorota N. Haller, wiceprezeska Zarządu IAA Polska, CMO w Honor Polska, to kobiety są grupą docelową większości prowadzonych kampanii profrekwencyjnych. To bowiem one częściej rezygnują z prawa głosu lub głosują zgodnie z decyzją partnera, czy współmałżonka. W wyborach niedoreprezentowana jest grupa młodych kobiet w wieku 18-35 lat. Druga grupa, której obecność przy urnach i oddane głosy mogą okazać się decydujące, to kobiety dojrzałe, w wieku 50+, których jest w Polsce najwięcej.

 – Każdy głos jest ważny i każdy głos aktywizujący innych jest ważny – podkreśla Dorota N. Haller, która jest zaangażowana w apolityczne, profrekwencyjne inicjatywy – „Kobiety na wybory”(https://kobietynawybory.org/) i „Wspieram sukces kobiet”(https://wspieramsukceskobiet.pl/) – Warto iść na wybory i przekonać do tego innych. Zabierz na wybory przyjaciółkę, kuzynkę, mamę, koleżankę – z pasją przekonuje.

– Wszyscy idźmy na wybory – zaapelowały na koniec rozmowy Dorota N. Haller i Zofia Sanejko.

We wsparcie wyborczych kampanii profrekwencyjnych angażuje się IAA Polska. Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o aktywnym wspieraniu inicjatyw, których celem jest zachęcanie do wzięcia udziału w wyborach, a zrealizowany podcast jest jednym z wyrazów zaangażowania.

 Zapraszamy do wysłuchania podcastu, dostępnego na:

IAA Power Podcast to puls branży marketingowej, nowy format dyskusji, proponowany przez IAA Polska.

Comments

comments

258
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...