W Polsce już niebawem może pojawić się 5G

Redakcja PR - 30.06.2017
184

W Polsce już niebawem może pojawić się 5G

Ministerstwo Cyfryzacji zawarło porozumienie z Instytutem Łączności, Urzędem Komunikacji Telefonicznej oraz operatorami telefonicznymi naszego kraju. Umowa dotyczy strategi rozwijania sieci 5G na terenie Polski.

Owa umowa mówi o przygotowaniu dokumentu, w którym zostanie opisany plan budowy najnowocześniejszej sieci. Wprowadzenie najnowszej technologii usprawni przesyłanie danych oraz umożliwi podłączenie do niej większej ilości urządzeń.

Ta technologia niewątpliwe zaprowadzi do jeszcze większego spopularyzowania internetu w naszym kraju. Co z kolei może skutkować rozwojem rynku urządzeń zdalnych, start-upów oraz reklamowego. Sieć 5G zapewnia mniejsze opóźnienia sygnału.

 5G to nowe możliwości dla konsumentów i przedsiębiorców, nowe modele biznesowe i rozwiązania, których dziś nie jesteśmy jeszcze w stanie precyzyjnie opisać. Dlatego tak wiele krajów na całym świecie patrzy na wdrożenie 5G nie jako na nową platformę technologiczną, ale jako na platformę rozwoju gospodarczego – mówi Anna Streżyńska. – Chcemy, żeby technologia 5G była trampoliną, która pozwoli naszej gospodarce wybić się na wyższy poziom. To wielka szansa dla Polski – dodaje.

Comments

comments

184
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...