W JYSK pracownicy chcą być EKO, a firma im w tym pomaga

Informacja Prasowa - 14.10.2019
68

W JYSK pracownicy chcą być EKO, a firma im w tym pomaga

Kilka miesięcy w biurze administracji JYSK Polska w Gdańsku JYSK zrezygnował z pojedynczych koszy ustawionych w poszczególnych pokojach na rzecz dużych, wspólnych koszy do segregacji śmieci. Wprowadzenie tej zmiany pokazało, że zasady segregacji nie są wcale takie oczywiste.

Tym prostym działaniem, mogliśmy przyczynić się do edukacji naszych pracowników. Jakość segregacji znacząco się poprawiła. Co jeszcze bardziej budujące – pracownicy dobre nawyki przenoszą teraz do swoich domów – mówi Aleksandra Chalimoniuk, dyrektor komunikacji i PR w JYSK Polska. 

To nie koniec pro-środowiskowych zmian w JYSK.

W JYSK zrezygnowaliśmy z wody w plastiku i pijemy kranówkę. Żeby mieć pewność, że woda jest bezpieczna pod względem mikrobiologicznym i chemicznym, firma zainwestowała w specjalne filtry, pozwalające na bieżące oczyszczanie wody z kranu.

Chcemy być EKO, w sposób świadomy wpływać na środowisko, w którym żyjemy i pracujemy. Dlatego w najbliższym czasie we wszystkich sklepach JYSK na terenie całej Polski rozpoczniemy proces wymiany wody butelkowej na filtrowaną – mówi Piotr Czechowski, HR Manager w JYSK Polska.

To oznacza, że w ponad 230 sklepach w całej Polsce, w siedzibie administracji i w centrum dystrybucyjnym w Radomsku, łącznie ponad 2,5 tysiąca pracowników będzie piło kranówkę. Jest to znacząca zmiana. Zakładając, że każdy z pracownik dziennie wypija 1,5 litra wody, rocznie unikniemy wyrzucania prawie miliona plastikowych butelek! Dodatkowo oszczędzimy mnóstwo pieniędzy, bo woda z kranu jest kilkadziesiąt razy tańsza niż ta z plastiku.

Wprowadzając takie zmiany dbamy o naszą planetę i własne zdrowie. Wszyscy na tym zyskujemy.

 

Comments

comments

68
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...