Twitter testuje grupowanie wątków i wskaźnik obecności użytkowników na platformie

Redakcja PR - 04.09.2018
267

Twitter testuje grupowanie wątków i wskaźnik obecności użytkowników na platformie

Twitter rozpoczął próby nowych rozwiązań, które mają wprowadzić więcej możliwości bieżącej konwersacji na platformie. Serwis testuje funkcję grupowania poszczególnych dyskusji w osobne wątki, chce także oznaczać bieżącą obecność lub nieobecność użytkowników na Twitterze. To ostatnie rozwiązanie wywołało wiele wątpliwości wśród użytkowników serwisu.

Twitter planuje m.in. grupowanie konkretnych dyskusji toczących się pomiędzy użytkownikami w osobne wątki. Takie rozwiązanie miałoby ułatwić internautom szybkie orientowanie się w treści konwersacji prowadzonej na jeden temat jednocześnie przez wielu użytkowników i szybką odpowiedź na konkretne wpisy.

Drugie proponowane przez Twittera rozwiązanie polega na wprowadzeniu oznaczeń pokazujących czy konkretny użytkownik Twittera jest aktualnie online. W założeniach ta opcja ma także ułatwiać kontakty pomiędzy internautami i dynamizować konwersację, jednak zapowiedź jej wprowadzenia wywołała spore kontrowersje wśród użytkowników Twittera. Wielu z nich wyraziło obawy, że jasna informacja o tym czy ktoś jest aktualnie online może sprzyjać ewentualnym atakom na taką osobę i rozwojowi mowy nienawiści. W odpowiedzi na krytyczne głosy Sara Haider zastrzegła, że oba wspomniane rozwiązania są na razie w fazie prób i nie wiadomo czy w przyszłości zostaną w ogóle wprowadzone. Dodała też, że w wypadku oznaczenia obecności online w grę wchodzi opcja pozwalająca właścicielowi konta na decydowanie o tym czy jego dostępność będzie widoczna dla innych użytkowników.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Comments

comments

267
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...