TOP 10 muzeów w Europie według internautów

Redakcja PR - 19.09.2018
97

Raport SentiOne o najlepszych muzeach Europy

SentiOne wykorzystał monitoring internetu w służbie poznania lokalnej historii i kultury, by wybrać te najlepsze, najciekawsze, najbardziej ubogacające zbiory muzeów w Europie wg. oceny internautów.

 

 

TOP 10 Muzeów Europejskich na podstawie liczby wzmianek*:

1. Luwr, Paryż (68% wzmianek!)
2. Ermitaż, Sankt Petersburg
3. Musée d’Orsay, Paryż
4. Centrum Pompidou, Paryż
5. Rijksmuseum, Amsterdam
6. Galeria Uffizi, Florencja
7. Galeria Tretiakowska, Moskwa
8. Tate, Londyn
9. Muzeum Van Gogha, Amsterdam
10. Muzeum Watykańskie, Watykan

*z 75 najbardziej znanych muzeów europejskich

Wybór kobiet:

Ciekawostka: Kobiety najczęściej rozmawiają o Bildmuseet, mieszczącym się w Umea. Miejsce to nie znalazło się na liście TOP 10. Na niezwykłej architektonicznie powierzchni, Bildmuseet gromadzi międzynarodowe zbiory sztuki współczesnej, którym często towarzyszą artystyczne retrospektywy. Ze wszystkich wzmianek dotyczących tego obiektu, aż 76% należy do kobiet.
Bardzo podobnie procentowo, bo 72% opublikowanych przez pań wzmianek, dotyczy Louisiana Museum of Modern Art. Muzeum mieści się nad brzegiem cieśniny Sund, 35 kilometrów na północ od Kopenhagi.
Na podstawie tej analizy, można uznać, że to przede wszystkim kobiety są zainteresowane skandynawską sztuką współczesną!

Wybór mężczyzn:

W 2018 roku mężczyźni najchętniej rozmawiają o muzeum Mercedesa-Benz w Stuttgarcie. Prawie co siódmy internauta, który wspomniał w internecie o tym muzeum jest płci męskiej.
Co jeszcze? Bardzo popularnym okazało się również The Neue Nationalgalerie, gromadzące dzieła sztuki XX wieku – od początku 2018 roku, 66% wypowiedzi należy do mężczyzn.
I tu można pokusić się o kolejne uogólnienie, iż mężczyźni dominują w dyskusjach na temat niemieckich zbiorów sztuki.

Internauci najbardziej pozytywnie wypowiadają się o…

Szukając ciekawych muzeów na zachodzie Europy, warto odwiedzić Museu Coleção Berardo in Lisbon, które odnotowało aż 35% pozytywnych wzmianek! Biorąc pod uwagę taką ilość zachwytów, jestem pewna że jest warte odwiedzenia!
Bardzo podobny wynik, bo 34% pozytywnych wzmianek odnotowało Mercedes-Benz Welt w Monachium.

Entuzjastyczne wypowiedzi znajdują wyraz także w liczbie dodawanych zdjęć i filmików w wymienionych powyżej miejsc. Najpopularniejszymi źródłami dyskusji dotyczących europejskich muzeów jest zdecydowanie Instagram i Twitter (muzealne selfie publikowane na Facebooku plasują się na trzeciej pozycji).

Które dni są najlepsze na wycieczkę do muzeum?

Jako najlepszy dzień na zwiedzanie Luwru wytypowałabym czwartek – biorąc pod uwagę liczbę wzmianek, czwartki zdają się być mniej tłoczne niż inne dni tygodnia.

 

 

Całość tutaj.

 

Comments

comments

97
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...