Tomasz Jagiełło z tytułem Professional of the Year

Informacja Prasowa - 10.02.2020
71

Tomasz Jagiełło z tytułem Professional of the Year

Prezes zarządu ogólnopolskiej sieci kin Helios Tomasz Jagiełło otrzymał nagrodę w kategorii Professional of the Year w 12. edycji prestiżowego, międzynarodowego konkursu Europa Property CEE Retail Awards. Podczas uroczystej gali wyróżnione zostały firmy i osoby, których dokonania miały największy wpływ na rozwój sektora retail w minionym roku. 
Wydarzenie CEE Retail Awards skupia najważniejszych przedstawicieli handlu detalicznego, w tym inwestorów, deweloperów i ekspertów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Zwycięzców w 39 kategoriach wybrało jury złożone z uznanych ekspertów rynkowych. Sieć kin Helios otrzymała nominację w kategorii Retailer of the Year – Specialty Retailer, a jej prezes Tomasz Jagiełło został uhonorowany przez międzynarodową kapitułę nagrodą w kategorii Professional of the Year.
Nagroda CEE Retail Award jest dla mnie wyjątkowym wyróżnieniem, a równocześnie potwierdzeniem, że strategia rozwoju sieci kin Helios zdobywa uznanie także na forum międzynarodowym. Zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie cieszy tym bardziej, że doceniono moje osobiste dokonania i pomysły na nowatorskie rozwiązania wprowadzone w kinach Helios – powiedział Tomasz Jagiełło.

Tomasz Jagiełło jest założycielem i współtwórcą sukcesu Helios S.A., największego operatora kin w Polsce. Jako prezes zarządu spółki od początku odpowiedzialny jest za jej rozwój oraz strategię. Był jednym z pomysłodawców powołania spółki NEXT FILM, dzięki której Helios poszerzył swoją działalność o dystrybucję oraz produkcję filmową, wzbogacając tym samym repertuar polskich kin. Od 2013 roku jest członkiem zarządu Agory i nadzoruje spółki Helios oraz NEXT FILM, Wydawnictwo Agora. Od 2018 roku jest on również odpowiedzialny za rozwój działalności gastronomicznej Grupy Agora w ramach spółek Foodio Concepts (Papa Diego) oraz Step Inside (Pasibus). Dzięki podejmowanym przez niego nowym inicjatywom grupa Helios systematycznie poszerza swoją obecność na polskim rynku m.in. w sektorze retail. Tomasz Jagiełło jest także wiceprezesem zarządu International Union of Cinemas – międzynarodowej organizacji branżowej skupiającej duże europejskie firmy kinowe oraz branżowe europejskie organizacje krajowe.

Na przestrzeni ostatnich lat spółka Helios była regularnie doceniana przez specjalistów z branży retail. W październiku 2019 roku sieć kin Helios oraz należący do spółki restauracyjny koncept Papa Diego otrzymały odpowiednio złotą i srebrną nagrodę w 10. edycji prestiżowego, branżowego konkursu PRCH Retail Awards, organizowanego przez Polską Radę Centrów Handlowych. Ponadto jury konkursu Shopping Center Forum 2020 Exhibition & Awards doceniło unikalny koncept Helios Dream, który będzie walczyć o nagrodę SCF Retailers’ Awards 2020 w kategorii New Retail Concept/Retail Store Design. W gronie nominowanych w kategorii Food & Beverage Expansion znalazła się również sieć gastronomiczna Pasibus, która została doceniona za dynamiczną ekspansję rynkową prowadzoną we współpracy ze spółką Helios. Wyniki tego konkursu poznamy już 31 marca br.

 

Comments

comments

71
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...