Święto Niepodległości w Radiu Złote Przeboje

Informacja Prasowa - 08.11.2019
19

Święto Niepodległości w Radiu Złote Przeboje

Święto Niepodległości w Radiu Złote Przeboje
 
Na najbliższy poniedziałek, 11 listopada br. i przypadające na ten dzień Święto Niepodległości redakcja Radia Złote Przeboje przygotowała specjalne audycje. Na antenie stacji pojawią się m.in. Grzegorz Markowski w rozmowie o Polsce oraz obcokrajowcy, którzy pokochali Polskę i w niej zostali, a także nieznana historia polskiego hymnu.
11 listopada br. od 6:00 do 10:00 w programie„Złote przeboje na dzień dobry” redakcja rozgłośni przyjrzy się utworowi, który zna każdy Polak, czyli naszemu hymnowi. Czy wszyscy znamy historię jego powstania? Dlaczego zwrotka 2. i 3. zostały zamienione kolejnością i jak zmieniło to sens całej pieśni? – już w poniedziałek Kamil Baleja zdradzi  słuchaczom nieznane ciekawostki na temat hymnu i odwiedzi Muzeum Hymnu Narodowego.
W godz. 10:00 – 14.00 Tomasz Florkiewicz zaprosi wszystkich na program „Nowi Polacy”. Co roku setki obcokrajowców zostają Polakami – wśród nich jest m.in. brazylijski piłkarz, kubański muzyk czy ukraińska mistrzyni boksu. Ich historie będzie można poznać właśnie w Radiu Złote Przeboje.
Od godziny 14:00 do 18:00 Piotr Jaworski poprowadzi audycję „Historia Polski według Grzegorza Markowskiego”. Znany muzyk opowie w niej m.in. jak wyglądała Polska, gdy miał 10 lat oraz ile zarabiało się za zaśpiewanie wokalizy do najpopularniejszego serialu w PRL-u, czyli „07 zgłoś się”. Grzegorz Markowski, w ekskluzywnym wywiadzie dla Radia Złote Przeboje, oceni też, jak zmieniali się Polacy na przestrzeni ostatnich 40 lat i kiedy można „zejść ze sceny niepokonanym”.
Święto Niepodległości na antenie Radia Złote Przeboje zakończy audycja „Polska jest kobietą”, w której redakcja z dumą przedstawi sylwetki rodaczek, o których usłyszał cały świat, a o których czasem nie pamiętamy. Przypomni m.in., że pierwszą kobietą-chirurgiem w historii była właśnie Polka. O postaciach, z których powinniśmy być szczególnie dumni, opowie 11 listopada w godz. 18.00 – 20.00 Jerzy Telesiński.
Specjalne audycje przygotowane na Święto Niepodległości wspiera promocja na antenie rozgłośni, na zloteprzeboje.pl oraz na profilu stacji na Facebooku.
Radio Złote Przeboje to sieć 24 lokalnych stacji należących do Grupy Radiowej Agory, które nadają m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej. Na antenie Radia Złote Przeboje można usłyszeć największe przeboje lat 80., 90. i dwutysięcznych.

Comments

comments

19
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...