Światowe Dni Młodzieży z Pocztą Polską

Informacja Prasowa - 20.07.2016
87

Poczta Polska partnerem ŚDM

Pielgrzymi z całego świata przyjeżdzają do Polski na XXXI Światowe Dni Młodzieży. Od 20 do 25 lipca będą uczestniczyć w Dniach Diecezjalnych, które organizowane są na terenie całego kraju. Ostatni tydzień spędzą w Krakowie, gdzie spotkają się m.in. z papieżem Franciszkiem. Poczta Polska jest strategicznym partnerem wydarzenia.

Narodowy Operator Pocztowy odpowiadał m.in. za dystrybucję kilkuset tysięcy plecaków pielgrzyma oraz ponad 2,5 miliona publikacji książkowych. Poczta dostarczyła też do Parafialnych Komitetów Organizacyjnych przewodniki dla pielgrzymów, identyfikatory i ponad 6,5 mln talonów żywnościowych.

Poczta Polska przygotowała także dla uczestników ŚDM specjalne punkty pocztowe w strategicznych lokalizacjach wydarzeń, np.: w miejscowościach, w których odbywają się Dni Diecezjalne,  w Sanktuarium Jana Pawła II, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz przy polach gastronomicznych. W każdym z miejsc dostępne będą skrzynki pocztowe, wydawnictwa, oraz przygotowane specjalnie dla pielgrzymów znaczki
i karty pocztowe.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę filatelistyczną. W ostatnich latach Poczta wydała trzy znaczki poświęcone Światowym Dniom Młodzieży. Wśród znaczków dostępnych na stoiskach Poczty znajdziemy m.in.: Kanonizacja Ojca Stanisława Papczyńskiego, Madonny Kresowe, 1050. rocznicę Chrztu Polski czy Kanonizację Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Poszczególne regiony wydały swoje kartki i datowniki okolicznościowe, które będą dostępne na stoiskach.

Comments

comments

87
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...