„Supermiasta i Superregiony 2022”

Informacja Prasowa - 13.05.2022
67

”Wyborcza” zaprasza czytelników do głosowania na ulubione zielone przestrzenie 

„Supermiasta i Superregiony 2022” – ”Wyborcza” zaprasza czytelników do głosowania na ulubione zielone przestrzenie

„Moja ulubiona zielona przestrzeń” – to hasło tegorocznej, trzeciej już edycji plebiscytu „Supermiasta i Superregiony”. Dziś, czyli w piątek, 13 maja 2022 r., akcja „Gazety Wyborczej” i jej lokalnych redakcji wkracza w decydującą fazę – właśnie rozpoczęło się głosowanie czytelniczek i czytelników w 43 plebiscytach na ich ulubione zielone miejsca w miastach oraz regionach. Wyniki plebiscytów poznamy na początku czerwca br., a akcję zakończy 23 czerwca uroczysta gala z udziałem prezydentów miast, marszałków województw oraz dziennikarek i dziennikarzy „Wyborczej”.   

„Supermiasta i Superregiony” to projekt, w ramach którego na łamach „Gazety Wyborczej” oraz w serwisie Wyborcza.pl redakcje lokalne dyskutują z czytelnikami, samorządowcami i aktywistami o tym, co jest w naszym otoczeniu najistotniejsze.

W pierwszej edycji plebiscytu ‚Wyborcza” zachęciła dziesiątki tysięcy odbiorców do spojrzenia w przeszłość – w głosowaniu wybierali oni największe osiągnięcia 30 lat funkcjonowania samorządów. W drugiej edycji redakcja z czytelnikami wybiegła w przyszłość, zachęcając do wytypowania siedmiu najważniejszych wyzwań, które powinny być zrealizowane do 2040 r.

– Trzecia edycja Supermiast i Superregionów” wynika wprost z drugiej – najczęściej wskazywanymi przez naszych odbiorców wyzwaniami były bowiem te związane z ekologią i zielenią w mieście.

Tegoroczną akcję rozpoczęliśmy więc od apelu do czytelników, samorządowców i aktywistów miejskich o zgłaszanie ulubionych zielonych przestrzeni w miastach i regionach. Spośród propozycji, nadesłanych do „Wyborczej” między 29 kwietnia a 8 maja, wybraliśmy w redakcjach lokalnych po 9 lub 12 ważnych miejsc – teraz swoje głosy na nie oddadzą nasi czytelnicy i czytelniczki – mówi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej” i szef redakcji lokalnych dziennika.

Dziś – w piątek, 13 maja rozpoczęło się głosowanie w plebiscytach „Wyborczej” „Supermiasta i Superregiony 2022” – łącznie jest ich aż 43. Czytelnicy dziennika z całej Polski mogą w nich wskazywać swoje ulubione zielone przestrzeni aż do 29 maja br.  Link do plebiscytów na Wyborcza.pl

Plebiscyt „Supermiasta i Superregiony” zakończy uroczysta gala w siedzibie „Gazety Wyborczej” przy ul. Czerskiej w Warszawie, która odbędzie się 23 czerwca br. Wezmą w niej udział prezydenci miast, marszałkowie województw oraz dziennikarki i dziennikarze „Gazety Wyborczej”.

„Supermiasta” to tytuł akcji prowadzonej przez „Gazetę Wyborczą” od marca 2020 r. W jej ramach odbywają się plebiscyty – np. „Supermiasta i Superregiony 2040”, w którym czytelnicy wraz lokalnymi redakcjami dziennika szukali 7 wyzwań dla każdego miasta i 7 dla każdego regionu na kolejnych 20 lat. Ważną częścią akcji są też publikacje ukazujące się pod tym samym hasłem na tradycyjnych i cyfrowych łamach „Wyborczej”. Zespół dziennika przygotowuje też kwartalnik „Magazyn Supermiasta i Superregiony”, a także organizuje spotkania online z prezydentami miast i marszałkami województw w ramach Studia Supermiasta.

Comments

comments

67
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...